Depardieu’ya Kırım’da şarap endüstrisini geliştirme önerildi


9RIAN_01332488.LR.ru

 

(c) ria novosti

 

28 Temmuz Pazartesi günü İzvestiya’nın yayınladığı habere göre, Rusya Millet Meclisi Milletvekili ve Adalet İçin Emekliler Partisi Başkanı İgor Zotov, Kırım Başkan Vekili Sergey Aksenov’a seslenerek Kırım Üzüm ve Şarap Üretim Komitesi kurulması imkanlarının gözden geçirilmesini önerdi.

 

Bu kurumun şarapçılık kalkınma stratejisini belirlemesi ve Kırım’da arazi potansiyelini daha etkin bir şekilde kullanmayı sağlayacak olan şarap piyasasını düzenlemesi bekleniyor.

Öte yandan, Milletvekili İgor Zotov Fransız aktör Gerard Depardieu’nun bu komitenin başına geçmek için uygun bir aday olduğunu, çünkü onun yarımadanın gelişimine büyük katkı sağlayacak olan doğa harikası, kadınsı güzellik ve Tanrıların içkisine değer veren gerçek bir usta özelliği taşıdığını düşünüyor.

 

Zotov konu ile ilgili açıklamasında “Bugün Gerard sadece Fransız sinemasının ve Fransız cazibesinin sembolü değil, aynı zamanda geniş Rus ruhunun bir sembolüdür. Dünyaca ünlü şarap üretimi alanındaki uzman Gerard Depardieu’nun devlet kurumunu, komiteyi veya Kırım’ın şarap üreticileri sosyal yapısını yönetmesi çok faydalı olurdu. Bu durum öyle veya böyle bölgenin prestiji, şarap yapımının gelişimi ve kalkınması yararına olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kırım Tarım Bakanı Nikolay Polyuşkin temmuz ayında yaptığı açıklamada, Kırım’da bağcılığın gelişimi için 310 milyon ruble ayrıldığını, ayrıca yarımadada 2020 yılına doğru üzüm bağları için 140 bin hektar yer olacağını belirtmişti.

Diğer Haberler:
Clariant, 3. Bitkisel Yağ Kongresi

 

rusyanınsesi


Yazan - 28 Temmuz 2014. Kategori MANŞET, GIDA, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı