Derya kuzusu’nun Deniz Cefası


1385243374226

 

 

Edirne’nin Enez ilçesinde denize açılan balıkçılar, balık yerine koyun tuttu. Canlı şekilde tekneye çıkartılan koyuna ‘derya kuzusu’ ismi verildi…

 

 

 

Derya kuzusu

 

 

 

Edirne’nin Enez ilçesinde denize açılan Erkan Savaş ve arkadaşı Ozan Yılmaz, denizde kendilerine doğru yüzen bir canlı fark etti. Yaklaştıklarında canlının bir koyun olduğunu gören balıkçılar çok şaşırdı. Yüzmekten bitkin düştüğünü gözledikleri koyunu kayıklarına alan balıkçılar, limana döndü. Ozan Yılmaz yaptığı açıklamada, 10 yıldır balıkçılık yaptığını, ilk defa denizde yüzen bir koyun gördüğünü belirtti. Oltayla balık tutmak için denize açıldıklarını ifade eden Yılmaz, ”Bismillah diyerek denize açıldık. Oltalarımızı atmaya hazırlanıyorduk.

 

 

 

YUNAN KOYUNU

 

 

 

Arkadaşım denizde yüzen beyaz bir şey fark etti. Yanına gittiğimizde koyun olduğunu gördük. Balık beklerken koyun yakaladık. Koyunu kayığa alıp geri döndük” dedi. Yılmaz, koyunun Yunanistan’dan geldiğini tahmin ettiklerini, muhtemelen yırtıcı hayvanlardan kaçmak isterken denize girdiğini düşündüklerini ifade etti. Karaya çıkartılan koyuna yem ve su verildi.

 
AĞLARA TAKILDI

 

 

 

Derya kuzusu adı verilen koyunun Yunanistan tarafından geldiği düşünülüyor. Balıkçılar muhtemelen koyunun bir yabani hayvan saldırısı nedeniyle deniz kaçtığını belirtti.

DİĞER HABERLER
Kanatlı Sektörü "Bingör Hoca" İle Gönüllerince Eğlendi

24 Kasım 2013. 10:40
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x