DHL’den Sağlık Sektöründe Bir İlk Daha!


DHL Supply Chain Türkiye, hayvan sağlığı ürünleri depolamak için Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatı alan Türkiye’nin ilk lojistik şirketi oldu. DHL, İlaç Takip Sistemi’ne geçildiği dönemde de 2 milyon Euro civarında değerindeki yaptığı yatırım ile karekod uygulama hattını kuran ilk lojistik şirketi olmuştu.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmeliği’nde 24 Aralık 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe giren değişikliklerden sonra veteriner tıbbi ürünlerinin de aynen beşeri tıbbi ürünleri gibi bakanlık tarafından belirlenen şartları sağlayan Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatlı tesislerde depolanması ve işlem görmesine karar verildi.

 

Sağlık sektöründeki 30’dan fazla ilaç ve tıbbi cihaz üreticisine Sağlık Bakanlığı’ndan Temsilci Ecza Deposu ruhsatlı tesislerinde depolama, dağıtım ve katma değerli hizmetler sunan DHL Supply Chain Türkiye, bu düzenlemenin ardından Veteriner Temsilci Ecza Deposu olma şartlarını tamamlayarak, Esenyurt’taki sağlık sektörü tesisinde veteriner tıbbi ürünleri depolamak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ilk ruhsat alan lojistik şirketi oldu.

 

Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatı ile, DHL Supply Chain Türkiye Bakanlıkça ruhsat verilmiş veteriner tıbbi ürünlerinin depolanması, prospektüs ilave edilmesi, fiyat etiketi basımı ve benzeri sekonder ambalajlama hizmetlerini vermeye hak kazandı.

 

DHL Supply Chain Türkiye, halen Türkiye’de sektöründe lider 30’u aşkın ilaç ve tıbbi cihaz üreticisine depolama, dağıtım ve sekonder ambalajlama gibi katma değerli hizmetler sunuyor. Yaklaşık 50 bin metrekarelik sağlık sektörüne özel tesislerinde 300’den fazla lojistik uzmanı ile hizmet veren DHL Supply Chain Türkiye, İlaç Takip Sistemi’ne geçildiği dönemde 2 milyon Euro civarında değerindeki yaptığı yatırım ile karekod uygulama hattını kuran ilk lojistik şirketi olmuştu.

 

DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı konu hakkında: “ DHL olarak sağlık sektöründeki lojistik hizmetleri konusunda lider konumuzun gerektirdiği sorumlulukların bilincindeyiz. Sunduğumuz hizmetler ile iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştırmaya ve sektörün gelecekteki ihtiyaçları için şimdiden çözümler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

DHL- Dünya’nın lojistik şirketi

Lojistik endüstrisinin dünya çapında pazar lideri DHL, tedarik zinciri yönetimi, uluslararası taşımacılık (kara, deniz, demir ve havayolu), ekspres kargo ve uluslararası posta hizmetlerindeki uzmanlığıyla müşterilerine özel lojistik çözümleri sunar. Dünyada 220’den fazla ülke ve bölgeyi kapsayan küresel ağı ve 275.000 çalışanı ile üstün hizmet kalitesini yereldeki tecrübesiyle birleştiren DHL, müşterilerinin tüm tedarik zinciri ihtiyaçlarını karşılar. Sosyal sorumluluğunun bilincinde bir şirket olan DHL, iklim koruma programlarını desteklerken, afet yönetimi ve eğitim konularında da çalışmalar yürütmektedir. DHL’in 2011 cirosu 53 milyar Euro olmuştur.

 

 

DHL Supply Chain Türkiye

Dünyanın en büyük sözleşmeli lojistik uzmanı olan DHL Supply Chain, DHL’nin tedarik zinciri ve lojistik çözümleri şirketidir ve 60 ülkede müşteri odaklı 125 binden fazla çalışanı ile hizmet vermektedir. DHL Supply Chain Türkiye, DHL’in global gücünü kullanarak, tedarik zincirlerini yönetmek için entegre çözümler üretir.

Sağlık, teknoloji, perakende, tüketici ürünleri, otomotiv, kimya ve sanayi sektörlerindeki uzmanlığı ile şirketlere rekabet avantajı sağlayan DHL Supply Chain Türkiye, müşterilerinin iş kolunun ihtiyaçlarına özel depolama, dağıtım ve katma değerli hizmetler gibi tedarik zinciri yönetimi hizmetleri sunar. Ev teslimatı, gıda lojistiği, hastane lojistiği ve LLP (Lider Lojistik Sağlayıcı) hizmetleri ile DHL’nin küresel bilgi ve deneyimini, yerel tecrübesiyle birleştirerek “fark” yaratır. www.dhl.com

 


Yazan - 11 Ocak 2013. Kategori SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x