Dilara Koçak’ın Açıklaması


dilara koçak

 

Sitemizde yer alan Yumurta yasakçı Diyetisyen “Yumurta Zirvesi’nde Yumurtanın Faydalarını Anlatacak” başlığı ile verilen haberde adı geçen diyetisyen Dilara Koçak bir açıklama yaparak yumurta ile ilgili bir yasakçı tavrının olmadığını belirtti.

 

Cevap hakkı doğduğu için Diyetisyen Dilara Koçak’ın açıklamasını yayınlıyoruz.
Gazetelerde ve diğer yayın organlarında verdiği diyet listelerinde çeşitli gıdalara yer verdiğini söyleyen Koçak ” Bu listelerde az yumurta verdiğimi listelerde bulunabilir.Fakat ben yumurtanın ne kadar önemli bir gıda olduğunu yıllarca anlatmış ve kaleme almış biriyim “ dedi.
Yumurtanın insan beslenmesinde ne kadar önemli bir gıda olduğunu yıllardır anlattığını söyleyen Diyetisyen Dilara Koçak “Çeşitli diyet listelerinde birçok gıda maddelerini insanlara sunuyorum.Bu listeler her insan için değildir “ dedi.
TRT’de yayınlanan Ramazan programında Emine Beder ile yaptığı 15 kişilik mücvere 2 yumurtayı çok görmesinin hatırlatılması üzerine de ” Söylediğim gibi yıllarca yumurta insanlara sürekli olarak yasaklanmıştı.Şimdi ise bu korkunun olmadığı ispatlandı.O programın konsepti de başka idi“dedi.
Hürriyet Gazetesi’nde ki pazar ilavesinde verdiği diyet içinde haftalık listede iki yumurta vermiş olabilirim.O da bir diyet çeşididir  dedi.

 

 

 

 

 


Yazan - 4 Eylül 2013. Kategori GIDA, YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x