Direksiyondaki bakana: Abi sizde aşçı mısınız?


taksi_jpg

Bakan Eker’i tanıyan vatandaşlar “Bakanım ek iş mi ” dedi.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TRT Haber’de yayınlanan Meclis Taksi programının konuğu oldu ve direksiyona geçti.Programda Eker’le yolcular arasında çok esprili konuşmalar geçti.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TRT Haber’de yayınlanan Meclis Taksi programının konuğu oldu. Taksi koltuğuna oturan Bakan Eker, Ankara sokaklarında şoförlük yaptı. Bakan tanımayan aşçı kardeşler, “Siz de aşçı mısınız?” diye sorunca Eker, kendisini tanıtarak, “Hayır. Gıda, tarım ve Hayvcancılık Bakanıyım” dedi. Aşçı kardeşler, “Rezil olduk. Bu yayınlanacak şimdi değil mi?” diye sormaktan kendilerini alamadı.

 

Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan program için Eker, sivil kıyafetlerini giyip, direksiyon başına geçti. İlk olarak Gazi Mahallesi’nde bir taksi durağını ziyaret eden Eker, burada şoförlerin dertlerini dinledi. Bazı şoförler yollardan çok memnun olduklarını ama bir iki rögar kapağının sıkıntı yarattığını belirtince Bakan Eker, “Şoför esnafı olarak bu şikayetleri ilgililere ileteceğim” yanıtı verince duraktakileri güldürdü.

 

Sıhhiye’den aldığı iki aşçı kardeş de Bakan Eker’i güldürdü. Meclis Taksi’nin kampanyası olduğunun söylenmesi üzerine meraklı sorular yönelten aşçı kardeşlerden biri, “Siz de aşçı mısınız?” diye sorunca Tarım Bakanı, “Hayır Bakanım” cevabını verdi. Bu yanıt üzerine Eker’in yüzüne dikkat eden yolcu çok şaşırırken, “Sayın Bakanım çok özür dilerim. Rezil olduk şimdi. Terliyorum resmen. ‘Bakanı tanımadı’ diyecekler. Çok enteresan oldu” dedi. İstanbul’da dönercilik yapan aşçılar Bakan Eker’i yemeğe davet etti. Bakan Eker yolcuların annelerini ziyaret ettiğini öğrenince onlara Sezai Karakoç’tan da bir şiir okudu.

 

Bakan Eker’i güldüren bir başka yolcu ise kedisini beslemek için her gün iki üç kilometre yol kateden bir amca oldu. Yaşlı adam bedava olduğu için bindiği takside Bakan Eker’i tanımadı. Yaşlı yolcuya Eker, “Neden evde beslemiyorsun?” deyince yanıt, “Evde de her gün miyav mivay. Ama çok güzel bir yer yaptım hergün gidip besliyorum” oldu. Taksiden inerken yaşlı amcanın, “Abi ben sağda ineceğim” sözü Bakanı güldürdü.

 

Bakanı tanıyan yolcular ise hem günlük siyaset hem de dış politikayla ilgili sorular yöneltti. Bakan Eker ekmek israfı konusunda da yolcularla sohbet etti ve aldıkları önlemleri anlattı. Bakan Eker’i tanıyan yolculardan biri de, “Ek iş mi sayın Bakanım. Aman taksimetre çok yazmasın. Kısa mesafe gidelim” esprileri yaptı. Bakanı tanıyan diğer araç sürücüleri de el sallayarak ve kornalara basarak selam verdi.


Yazan - 12 Ağustos 2013. Kategori MANŞET, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x