Diyanet “Helal Gıda”ya el attı


Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu helal gıdayı masaya yatırıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu helal gıdayı masaya yatırıyor. Kurul tarafından düzenlenen “4. Güncel Dini Meseleler İstişare Toplantısı” 26-28 Kasım tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Toplantıya Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katılacak.

Star’ın haberine göre,İlahiyat alanında çalışmalar yapan seçkin akademisyenler, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ile din adamlarının entelektüel birikimlerini birleştirerek dini sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıda, gıda ürünlerinde helal ve haramın belirlenme yönteminden genetiği değiştirilmiş gıdaların dini hükmüne, gıda ve hayvan yemlerindeki katkı maddeleri sorunundan modern besi ve kesim yöntemlerinin dini açıdan değerlendirilmesi ve helal gıda standardizasyonuna kadar önemli bazı güncel problemler masaya yatırılacak.

Üç gün sürecek toplantıya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş’in yanı sıra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Faruk Beşer, Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hamdi Döndüren, GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, TSE Başkanı Hulusi Şentürk, Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Cömert gibi isimler de katılacak.

DİĞER HABERLER
-Yaz geldi tarımda üretici fiyatları geriledi…

26 Kasım 2011. 13:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x