DLG Fuarcılık Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarını ziyaretçilerine açtı


Zir. Yük. Müh. Osman İnan
osmaninan1985@gmail.com

2011 yılından beri her yıl DLG Fuarcılık tarafından Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli’de düzenlenen açık alan uygulamalı tarım fuarı Tarım ve Teknoloji Günleri bu sene 2-5 Eylül tarihleri arasında Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak ziyaretçileriyle buluştu. 

Fuar girişlerinde alınan tedbirler kapsamında ateş ölçümleri yapıldıktan sonra maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ziyaretçilerin ve katılımcıların sağlıklı bir fuar ziyareti gerçekleştirmesi sağlandı. Fuar alanı girişlerinde ve fuar içerisinde belirlenen noktalarda el dezenfektanlarına herkes kolayca ulaşabildi. Girişlerde www.tarimteknolojigünleri.com  adresinden online kayıt kullanıldığı için ziyaretçilerimiz fuar alanına beklemeden giriş yaptı. 

Zirai ilaç, tohum ve gübre üreticilerinin en yeni ürünlerini tarlada uygulanmış olarak ziyaretçilere tanıtma şansını yakalayacağı fuarda aynı zamanda ziyaretçiler tarım profesyonelleri ve uzmanlarından kendi işletmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri ürünler ile ilgili tüm bilgileri alabildi. 

122.000 metrekarelik fuar alanında ziyaretçilerin ilgisini çekecek tarla bitkileri ve bahçe bitlerinin yanı sıra alternatif bitkilerde yer aldı. Tarımsal mekanizasyon ve Traktör firmalarının en yeni teknolojilerinin yer aldığı fuar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 

Tekirdağ Valiliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğü,Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ Ziraat Odaları, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, İstanbul Büyükçekmece Belediyesi destekleyici kuruluş olarak yer aldığı fuarda, Açılış konuşmasını DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz gerçekleştirdi. Ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygün AK Parti Milletvekili Mustafa Yel ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın konuşmaları ile son buldu. Ardından yapılan kurdele kesimi ile birlikte Süleymanpaşa belediyesi halk oyunları ekibi gösterilerini gerçekleştirdi ve protokol stantları ziyaret etti. 

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından buzağı ırk tanıtımı ve damızlık inek yarışmaları düzenlenecek, Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından koyun kırkım yarışması ve merinos koç güzellik yarışmaları ziyaretçiler tarafınfan büyük ilgi gördü. Bu yarışmalarda dereceye giren hayvanların üreticilerine çeşitli ödüller takdim edildi. 

81 katılımcı firma ile gerçekleşen organizasyon önümüzdeki yıl 1-4 Eylül 2021 tarihleri arasında Karaevli Tekirdağ’da gerçekleşecek.


6 Eylül 2020. 02:41
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x