Doğal ürünler bir tıkla Datça’dan kapınızda


88717

 

Doğal lezzetlere bir tıkla ulaşmak isteyenlere hitap eden datcapaketi.com, 2015’te gurme marketlerde yer almayı hedefliyor

 

Esra KAPAROĞLU

 

MUĞLA – Doğal ve taze ürünleri yerli üreticilerden alıp mutfaklara taşıyan datcapaketi.com, yaklaşık 68 farklı ürün çeşidini sağlıklı ve güvenilir bir şekilde müşterilerinin beğenisine sunuyor.

 

Datcapaketi.com’un kurucusu Biray Atasalihi, İstanbul’da St-Joseph Lisesi, Galatasaray Üniversitesi ve bir süre Université de Nantes, Fransa’da eğitim aldı. Uzun yıllar metropolde yaşayan ve projelerini hayata geçirmek için Datça yollarına düşen Atasalihi, “İstanbul’da yaşadığım dönemde birçok ürünü Datça’dan getirtiyordum. Gıda sektöründe her geçen gün artan online alışveriş sitelerine doğal ürünler satan bir site eklemek istedim ve Datça Paketi’ni kurmaya karar verdim” dedi.

 

Biray Atasalihi tarafından 2013 yılının temmuz ayında kurulan e-ticaret sitesi datcapaketi.com, doğal ve vitamin değeri yüksek besinleri müşterilerine sunuyor. Sitede Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı ve köy yapımı olmak üzere yaklaşık 68 farklı ürün çeşidi yer alıyor. Kuru incir, ceviz, zeytinyağı, bal, badem, reçel ve salça ballı badem ezmesi, kapari, kaya koruğu gibi ürünleri , üretici izni olan tedarikçilerden tüketicilere ulaştırıyor. Atasalihi, datcapaketi.com ile internet üzerinden satış yaparak sağlıklı ve lezzetli yemekler yemeyi tercih edenlerin mutfaklarına girmeyi hedefliyor.

DİĞER HABERLER
Patates üreticilerinin yüzü gülüyor

 

Ege tatlarını tek başına ve kendi sermayesi ile yola çıkarak Türkiye’nin her yerine ulaştıran Atasalihi, satışlarını bir yılda yaklaşık 2.5 kat artırdı.

 

2015’te gurme marketlerde

 

2015’te büyük market zincirlerinin doğal ürün reyonlarında ve gurme marketlerde Datça Paketi ürünleri ile yer almayı hedeflediklerini belirten Atasalihi, N11; Bonvagon.com ve Lokum.com gibi işbirliği yaptıkları büyük internet girişimlerine yenilerini de eklemeyi planlıyor. Ürünlerinin yüzde 90’ınını Datça’dan sağlayan Atasalihi, güvenilir, lezzetli ve doğal ürünler ile ürün yelpazesini zamanla bölgesel anlamda da genişletebileceğini söyledi. Atasalihi, Selçuk’tan peynir, Malatya’dan kuru kayısı, Denizli’den de yerli ceviz alımı yaptıklarını belirtti.

 

Şu an için datcapaketi.com’un pazarlama-satış odaklı bir yapıya sahip olduğunu belirten Atasalihi, zamanla üreticilerle birlikte üretim odaklı bir planlamaya gidebileceğinin de sinyallerini verdi.

 

İtalyan ve Fransız aşçıların “herbes de provence” olarak tanıdığı köy-baharat karışımı datcapaketi.com’un en gözde ürünleri arasında. Bu baharat karışımı dünya mutfağını sevenlere ve yeni tatlar arayanlara hitap ediyor. DÜNYA


30 Kasım 2014. 12:50
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x