Doğan Holding’den önemli açıklama


Aydın DOĞAN

Aydın DOĞAN

 

 

 

Doğan Holding adına, Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu tarafından bir açıklama yapıldı.

 

 

Açıklamada, “26 Mart 2015 tarihinde başta Sabah, AHaber ve Haber 7 gibi bazı internet sitelerinde yer alan Meydan Gazetesi’nin Zaman Medya Grubu – Feza Yayıncılık’a satıldığı haberleri gerçek dışıdır” denildi. Açıklama şöyle:

 

“’Amaç 7 Haziran seçimlerini sabote etmek – Gazetesini Paralel Örgüte Sattı’ başlığıyla ve Doğan Holding Onursal Başkanı Sayın Aydın Doğan’ın resmi de kullanılarak verilen haberler tamamen maksatlı bir iftira niteliğindedir.Şöyle ki: Grubumuzca marka tescili de alınarak 1990-2001 arasında yayınlanan Meydan Gazetesi’nin isim hakkına ilişkin markamız, yayın hayatına son verilmesi nedeniyle Bakırköy Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Mahkemesi’nin 2008/101 Esas No’lu dosyasından verilen ve kesinleşmiş 2009/170 No’lu karar ile iptal edilmiştir. Dolayısıyla, TPE kayıtlarıyla da sabit olduğu ve basit bir araştırmayla görüleceği üzere Meydan markası ile Grubu’muzun herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.Bu nedenle, Meydan markasının Grubumuz tarafından bir başka şahsa satılması veya devredilmesi mümkün değildir. Haberde yer alan iddia ve ithamlar tamamen yalandır.Söz konusu haber, gerçekleri gözardı edip hayali senaryolarla üretilen komplo teorilerinin bir ürünü olup ‘yeni gazeteciliğin’ ibret alınacak bir örneğini teşkil etmektedir.”


Yazan - 27 Mart 2015. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x