Donmak Üzere Bulunan Eşekler Moral İçin Sayfiyeye Gönderildi


Siverek'te buz tutmuş olarak bulunan eşekler tatil beldesi Şörköy'e getirildiler

Siverek’te buz tutmuş olarak bulunan eşekler tatil beldesi Şörköy’e getirildiler

NURİ ÇAĞLAR

ÇİFTLİK-TRAKYA BÜROSU

 

Siverek ilçesinde terk edildikleri kırsalda vücutları buzla kaplı halde donmak üzereyken bulunan 5 eşeğe sahip çıkan iş adamı, hayvanları Tekirdağ’daki çiftliğine götürdü. İş adamı Cevat Korkmaz, ilçeye bağlı Karlık köyü yakınlarında kırsala terk edilen ve etkili kar yağışı nedeniyle vücutları buzla kaplanmış halde bulunan 5 eşeğin durumundan haberdar olunca harekete geçti.

 

 

 

dbbde9c0e5c086c94325db04e32e813f_kİstanbul’da oturan Korkmaz, ülke gündemine de konu olan olayın ardından Siverek Kaymakamı Hamza Erkal’ı arayarak eşeklere çiftliğinde bakmak istediğini iletti. Kaymakam Erkal’ın talebi onaylamasının ardından Korkmaz, Tekirdağ’dan gönderdiği kamyonla 5 eşeği, geçici tutulduğu barınaktan alarak Tekirdağ Şarköy’de bulunan hayvan çiftliğine götürdü. Siverek ilçesinde 12 Aralık’ta etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 5 eşek, vücutları buzla kaplanmış halde donmak üzereyken görüntülenmişti.

 

EŞEKLER SAYFİYEDE
Diyarbakırlı Petrol ve Metal dönüşüm işi yapan işadamı Cevat Korkmaz Tekirdağ Şarköy ilçesine 7 kilometre uzaklıkta Çengelli yolu üzerinde kendisine hobi için yaptırdığı karışık hayvan çiftliğine Siverek’ten getirttiği eşekleri yerleştirdi.

 

Eşekleri Şarköy'deki çiftliğine getiren işadalı Cevat Korkmaz

Eşekleri Şarköy’deki çiftliğine getiren işadalı Cevat Korkmaz

Bu konu ile ilgili açıklama yapan işadamı Cevat Korkmaz (51) “Şarköy’e 10 yıl önce yazlığa gelmiştim. Şarköy’ün İnsanlarını ve sosyal yönünü çok sevdim İstanbul’a yakın olması sebebiyle hafta sonlarımı ve tatil günlerimi geçirmek için iki tane yazlık aldım.Hobi olsun diye. Şarköylü Çok sevdiğim Cevat Satılmış abinin tavsiyesiyle 10 dönüm zeytinlik aldım.Gecen yılda sağ olsun Cevat Satılmış abi bana bu çiftliği aldırdı yine hobi için her çeşit hayvan bakmak için çiftliği onardık. Önümüzdeki seneler Şarköy’de kalmaya karar verdim.Bu Çiftlik Şarköy’e 7 kilometre 700 metre yükseklikte çalmalık içinde Şarköy’e kuş bakışı İstanbul’un yorucu hayatı beni burada dinlendiriyor.Geçen hafta televizyonda haberlerde Urfa Siverek’te eşeklerin donmak üzereyken haberini izledim.Benimde çiftliğim var.Her çeşit hayvanı burada bakmak için aldım.Aklıma geldi bu eşekleri burada bakmak istedim. Siverek kaymakamını aradım.Benden önce 100 kişi aramış.Siverek kaymakamı beni araştırmış hakkımda takibat yaptırmış Şarköy kaymakamı Zekeriya Güney beyden çiftlik hakkında bilgi almış beni uygun bulmuşlar. İstanbul’dan geldim.Eşeklerin kalacakları yerleri hazırlattım.Veteriner hekime sordum en çok arpa ve saman yediklerini Öğrendim. Saman aldım arpa aldım.Yerimiz müsait yonca ve yulaf ektireceğim yonca ve yulafta seviyorlarmış”dedi.

DİĞER HABERLER
Hayvanlar enfeksiyonla nasıl baş ediyor?

 

Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok,işadamı Cevat Korkmaz  ile

Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok,işadamı Cevat Korkmaz ile

 


16 Aralık 2013. 15:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x