Dünya Bilim İnsanları, Antalya’da Beyaz Et zirvesinde Bir Araya Gelecek


 

BESD-BİR Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği tarafından iki yılda bir düzenlenen 5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. Beyaz et sektöründe uluslararası katılımla gerçekleşen tek ve en büyük kongre olan organizasyona; Dünya’nın pek çok ülkesinden ve Türkiye’den çok sayıda önemli bilim insanı, uzman ve sektör paydaşları katılacak.

 

Türkiye kanatlı eti sektörü, dünyada uygulanan son teknolojik ve bilimsel gelişmeleri 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da Starlight Convention Center & Sunrise Park Resort’da düzenlenecek5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde değerlendirmeye hazırlanıyor.

 

Kongreye dair hazırlıkların yoğun çalışmalarla devam ettiğini söyleyen BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Koca sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de uluslararası katılımla düzenlenen en büyük ve önemli kongreyi beşinci kere düzenliyoruz. Kongremiz, sürekliliği ve ulaşmış olduğu kalite seviyesi ile uluslararası CAB abstract veri tabanına kabul edilmiştir. Bu gelişmenin sektörümüz ve ülkemiz için çok gurur verici bir gelişme olduğunun altını çizmek isterim.

 

2019 Nisan ayında gerçekleştireceğimiz organizasyon; her sene olduğu gibi bilim insanları ve sektör paydaşları da dahil olmak üzere çok sayıda katılımcıyı bir araya getirecek ve aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinden önemli konuşmacılara yer verecektir.

 

Geçmişi keşfetmek, mevcut olanı paylaşmak ve beyaz et sektörünün geleceğini şekillendirmek için bir araya geleceğimiz bu büyük organizasyonda her zamanki gibi hedef; bir önceki seneye göre daha yüksek katılım sağlamak ve bu paralelde daha fazla verim almak. Hedefler doğrultusunda kongre başkanımız Prof. Dr. Necmettin Ceylan ve ekibigerçekten büyük bir özveri ile hazırlıkları sürdürüyor. 2019 Nisan’ında teknolojiyi, bilgiyi ve yenilikleri paylaşarak ve tartışarak insanlığa daha fazla fayda sağlamak amacıyla tüm paydaşlarımızı kongremize bekliyoruz”

 

Türkiye’nin toplam kanatlı eti, kuluçkalık yumurta ve civciv üretiminin yüzde 94’ünü karşılayan üreticilerin çatı örgütü olan Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR), sektörün bilim ve teknolojiyi paylaşması, yayması ve dünyaya daha güçlü entegrasyonunu sağlamak amacıyla ilk kez 2011 yılında Antalya’da Uluslararası Beyaz Et Kongresi düzenledi. 2013, 2015 ve 2017 yılında düzenlenen kongrelerin başarısı katılım sayısının artması ile tescillendi.

 

2017 yılında yapılan 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi 3 farklı salonda, 19 oturumda 33 farklı ülkeden gelen bilim insanlarının sunduğu 70 sözlü sunum ve 70 posterden oluşan kaliteli içeriği ile üst düzey uluslararası bir kongre olma yolunda önemli bir başarıya daha imza atmış olarak tamamlandı. 1050 katılımcı ve toplamda 1500 kişiyi ağırlayan Kongre, bu yıl katılımcı sayısını daha da arttırmayı hedefliyor.

 

 


BESD-BİR Hakkında:Beyaz et Tüzel temsilcisi durumunda Bulunan BESD-BİR, sektörün Sorunlarına Sahip çıkmak amacıyla 1992 yılının oğlunun günlerinde “damızlık Tavukçuluk Derneği’ Olarak kurulmuş 1994 Yılında beyaz et sanayicilerinin de katılımi ile“Beyaz Et Sanayicileri ettik Damızlıkçıları Birliği Derneği”(BESD-BİR) Adını alarak Geniş based Yeni Bir oluşum Haline gelmistir. Birlik, bugün Türkiye’nin Toplam kanatlı eti, yumurta civciv üretiminin Yaklasik% 95’ini karşılamakta ettik kuluçkalık ettik kanatlı sektörünü tr Üst düzeyde Temsil etmektedir. Derneğin Amacı kanatlı eti sanayinin gelişmesi,, işletmelere Katkı sağlayacak Değerler yaratılması, sektörün en doğru sekilde Temsili ettik kamu-sanayi İlişkilerinde gegbekli İletişimin sağlanması Için çalışmalar yapmaktır. BESD-BİR’e 28 üye firma bulunmaktadır Kayıtlı. BESD-BİR sektörün gelişimi, Için Ilgili Tüm paydaşları ile Birlikte çalışmaktadır. Dernek, Tarım Şuralarına katılır, Kalkınma Planı Hazırlığı Çalışmalarında Özel İhtisas Komisyonlarında görev ALIR, Gıda, Tarım Hayvancılık Bakanlığı’nın özellikle Et Et Ürünleri İhtisas Alt Komisyonu olmak Üzere birçok Çalışmalarında yer alir ettik ettik. Bunların dışında, sektörle Ilgili Olarak kamu kurumlarınca Yapılan kanun, kararname, yönetmelik hazırlık Çalışmalarında BESD-BİR ettik tek temsilcisi sıfatıyla kanatlı eti sektörü adına Görüş bildirmekte, söz konusu çalışmalara Yaptığı katkılarla pratiğe Uygun’un Bir mevzuatın çıkarılmasına ÇABA sarf etmektedir.


Yazan - 24 Ekim 2018. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x