DÜNYA Gazetesi’ne TGC’den iki ödül verildi


İSTANBUL – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 51’incisini düzenlediği “Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri 2010” önceki akşam Sabancı Center’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

DÜNYA Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım “GDO’da mevzuat baş döndürüyor” başlıklı haberiyle en başarılı ekonomi haberi ödülüne layık görüldü. Nezih Demirkent Özel Ödülü’nü ise DÜNYA Gazetesi köşe yazarı Tevfik Güngör Uras aldı.

TGC Yönetim Kurulu’nun oybirliğiyle ödüle layık görülen Uras, uzun yıllardan beri ekonomi ile sosyal konulardaki öngörü, öneri ve eleştirilerini gündeme getirirken bölgeler arasındaki dengesizliğin giderilmesinin yanı sıra yerel ekonomilerin de güçlenmesi konusundaki çabaları nedeniyle ödüle değer bulundu. Törende ödül alan birçok gazeteci, ödülü Ergenekon Davası kapsamında tutuklanan ve Silivri Cezaevi’nde bulunan gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener’e ithaf etti.

Törende konuşan TGC Başkanı Orhan Erinç de son dönemde yaşanan olaylara dikkat çekti ve “Türk basını, bugüne kadar benzeri görülmemiş bir süreçten geçiyor. Ahmet Şık’ın basılmamış kitabının toplatılması, ifade özgürlüğü üzerindeki baskıların geldiği son nokta” dedi. 92 meslek örgütünün basın tarihinde ilk kez bir araya gelerek “Gazetecilere Özgürlük Platformu”nu kurduğunu hatırlatan

Erinç, platformun ortak amacının, ifade özgürlüğünün sağlanması ve gazeteci yargılamalarının tutuksuz olarak sürmesini sağlamak olduğunu ifade etti.

DİĞER HABERLER
Bakan Eker, hububat alım fiyatını açıkladı

Nezih Demirkent Özel Ödülü’ne layık görülen Tevfik Güngör Uras ise “28 yıl önce DÜNYA Gazetesi’nde, Nezih Demirkent’in gazetesinde köşe yazmaya başladım. Her gün severek yazıyorum.Anadolu’daki firmaların, insanların sorunlarını gazetede dile getirmeye çalışıyorum” dedi.


30 Mart 2011. 09:26
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x