Dünya helal sektörü İstanbul’da buluşuyor


100802

 

Müslüman ülkelerin gelişen pazarlarıyla birlikte büyümesine devam eden helal sertifikalı ürün sektörü İstanbul’da buluşmaya hazırlanıyor.

 
5-8 Eylül 2013 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da düzenlenecek İstanbul Helal Expo-Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’na dünya genelinden 20 bin sektör temsilcisinin katılması bekleniyor. Fuarda gerçekleştirilecek Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Konferansı ile ürünlerin tüketimi konusunda tüketicilerin bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) da, fuara katılmak isteyen küçük ve orta ölçekli firmalara destek sağlıyor. Fuar, CNR Holding kuruluşlarından CNR Expo Fuarcılık ve Sine Fuarcılık tarafından, düzenleniyor.

 

 

Dünya genelinde yaklaşık 2 milyarlık tüketici kitlesine sahip pazarda Türkiye’yi öne çıkarması hedeflenen stratejilere ev sahipliği yapacak İstanbul Helal Expo, 10 bin metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor. Fuara katılacak sektörlerin başında gıda, içecek ve kozmetik sektörleri yer alıyor. Bunların yanında kozmetik, medikal ürün, temizlik ve hijyen malzemeleri, tekstil, tesettür giyim ve hac malzemeleri gibi sektörlerin temsilcileri de fuarda boy gösterecek. Fuara 100’ün üzerinde firma 200 marka ile katılıyor. Helal Expo’nun katılımcı ülkeleri arasında Malezya, Kore, Cezayir, Endonezya ve ABD de yer alıyor.

 


Yazan - 10 Ağustos 2013. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x