E – Reçete Test Uygulaması İzmir Toplantısı Düzenlendi.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 15/07/2017 tarihinde tüm Türkiye’de test uygulamasına başlanılan Elektronik reçete sistemi hakkında sistem yöneticisi Veteriner Hekim Arif Özkan tarafından İzmir de bir sunum yapıldı.

 

 

 

İzmir Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ayşe Şener Denizli ve Oda Başkanımız H.Gökhan Özdemir’in konu ile ilgili konuşmalarından sonra bakanlık yetkilisi tarafından uygulamanın nasıl yapılacağı,sistemle ilgili detaylar, test sonunda kullanıcıların karşılaştıkları problemlerin nasıl çözüleceği , birlikte yapılacak çalışmalar, İTS (ilaç takip sistemi), ilaçlarda karekod uygulaması konularında bilgi verildi , gelen sorular ve öneriler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.Sabah toplantısında Bakanlık il ve ilçe müdürlüklerinde görevli veteriner hekimler, belediyeler ve üniversitelerde görev yapan veteriner hekimlere, öğleden sonra da klinisyen veteriner hekimler, kanatlı sektöründe, hayvancılık işletmelerinde,veteriner ecza depolarında,veteriner tıbbi ürün üretimi yapılan yerlerde sözleşmeli olarak çalışan meslektaşlarımızla birlikte konu detaylı bir şekilde incelendi.Test uygulamasının 2018 yılı başına kadar süreceği bu süre zarfında basılı reçete ve kayıt defterlerinin doldurulmasına devam edileceği daha sonra basılı reçete ve defterlerin iptal edilip e-reçete sistemi üzerinden bu uygulamaların yapılacağı ifade edildi.

Toplantıya katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası
Yönetim Kurulu

 


Yazan - 3 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x