Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı,


unnamed (2)

 

 

 

368 firma ve marka temsil edilecek. 2014’de 139.421 sektör profesyoneli ağırlandı.Programda, 2 forum yer aldı. Yetenekli çiftçiler için ödüllü  yarışma düzenlendi. Açılışı Denizli Valisi KOCATEPE yapacak…

 

 

DENİZLİ TARIM, SERA ve HAYVANCILIK FUARI 2015

 

 

Halim UTLU

 

Tohum, fide, fidan ve bahçecilikle ilgili teknoloji, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri ve bağcılık, traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, yem, ambalaj ve hayvancılık  firmalarının katılacağı ve sektörün merakla beklediği Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, 11 – 15 Mart 2015 tarihinde  Denizli Egs Park Fuar Alanı’nda açılıyor.

 

Sektörün başarılı ve öne çıkan firmalarından Orion Fuarcılık tarafından, 11 – 15 Mart’ta gerçekleştirilecek olan 11. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’na, katılımcılarından gelen taleplere istinaden, Denizli Egs Park Fuar Alanı’na,yeni çadırlar eklenerek, toplam kapasite 21.000 m2’ye ulaştı.

 

368 firma ve marka temsil edilecek

 

368 firma ve markanın temsil edileceği Denizli Tarım Fuarı’nda, bu yıl seçkin firmalar yer alacak ve ürünlerini meraklılarına sergileyebilme fırsatı yakalayacak. Orion Fuarcılıkça, Ege bölgesi ağırlıklı olmak üzere, tüm Türkiye’den yapılan ziyaretçi organizasyonlarıyla beraber, toplam 145 bin kişi tarafından ziyaret edileceği öngörülen fuar, 2015’de de katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile sektöre damgasını vurmaya hazırlanıyor.

 

Sanayi yapılanması bakımından da,öne çıkan bölge, gerek alt yapısıyla, gerekse de ulaşım, konaklama ve turizm alanındaki gelişmiş olanaklarıyla, bütün yatırımcıların dikkatini çekiyor.

 

2014’de 139.421 sektör profesyonelini ağırladı

 

Aegeanagri Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, katılımcılarına böyle bir bölgede yapılıyor olmasının avantajlarını sunarken, bütün Türkiye’ye kolaylıkla açılabilmeleri için olanak yaratıyor.

 

Sektörün farklı kollarında iş yapan katılımcı firmaların, ürünlerini 5 gün süreyle binlerce ziyaretçiye sergileyebilme fırsatı yakaladıkları bu fuar, 2014’de 139.421 sektör profesyonelini ağırladı.Gelen taleplere istinaden Egs Park Fuar Alanı’na eklenen yeni çadır alanlarıyla birlikte, toplam 21.000 m2’ye ulaşan fuarda; 368 firma ve marka, stant açıyor.

 

Programda, 2 forum yer aldı

 

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Fuarda, 14 Mart Cumartesi günü kongre salonlarında, tarım sektörü uzmanlarının, üretici ve  çiftçileri dinleyerek, onların sorunlarına ortak olmaları için hayvancılık ve bitkisel üretim ile ilgili 2 forum programa alındı. Forumlarıın yöneticiliğini,yazar İsmail Uğural üstlendi.

 

Fuar kapsamında bu yıl üçüncü defa düzenlenecek olan ve ata sporlarımız arasında yer alan bilek güreşi etkinliği, her gün belirli aralıklarla yapılacak. Ziyaretçiler arasında düzenlenen bilek güreşinin, oldukça ilgi göreceği tahmin ediliyor.

unnamed (3)

Yetenekli çiftçiler için ödüllü  yarışma

 

Denizli’nin tarımsal üretim işleme paketleme ticaret ve ihracat miktarlarının artırılmasını hedefleyen,tarım ürünleri ve tarımsal ekonomisinin bütün Türkiye’ye, hatta diğer ülkelere tanıtılması amacıyla,yetenekli çiftçi yarışması düzenlendi. 13 Mart 2015 Cuma günü düzenlenen yetenekli çiftçi yarışması finalini, ART haber ve Pamukkale TV, yayınlama kararı aldı.45 il, 225 ilçe, 1125 köye ulaşmayı hedefleyen çiftçi yarışmasının, Denizli finalinin çok ilgi göreceği ifade ediliyor.

 

AEGEANAGRI 2015’in resmi açılış töreni, 11 Mart 2015 saat 11:00’de gerçekleştirilecek. 11–14 Mart 10.00–18.00, 15 Mart günü ise 10.00 – 17:00 saatleri arasında açık tutulacak fuar girişlerinden, ücret alınmayacak.

 

Açılışı Denizli Valisi KOCATEPE yapacak

 

Açılışını Denizli Valisi Şükrü KOCATEPE’nin yapacağı fuar ile ilgili 28.2.2015 Cumartesi günü Değirmende, Canlı Alabalık Restaurant’ta, bir de basın  toplantısı düzenlendi.Toplantıya,Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, Baklan Belediye Başkanı ve eski il ve Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Gülsever, Denizli Merkez Efendi Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Topaloğlu, Denizli Hay Koop Bölge Birliği Başkanı Mehmet Varol, Denizli Veteriner Hekimler Odası Başkanı Türkay Berberoğlu, Denizli Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Kadir Çetinkol, Denizli İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Muhammet Öztürk, Denizli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nihat Çomak da katıldı.


Yazan - 2 Mart 2015. Kategori MANŞET, TARIM, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x