Eğitim Semineri


 

Sayı     : 2016 – 12 – 02

Konu    : Eğitim Semineri hk.

Aralık 2016

 

S.S.

TÜM TÜKETİM KOOPERATİFLERİ MERKEZ BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU’NDAN

Her Tür

Kardeş Kooperatiflerin Yönetim Kurulu

Başkanlıklarına

 

Değerli Başkanlarımız, Merkez Birliğimizin her yıl periyodik olarak düzenlediği, “ Kooperatifçilik Yönetici Eğitimi Semineri “, 2017 yılı için, 16 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında, EFTALİA MARİN RESORT *****  HOTEL, Türkler Beldesi, – Alanya  ANTALYA adresinde, Ultra Her Şey Dâhil şeklinde gerçekleştirilecektir.

 

2017 yılı Eğitim Seminerimiz;

 

1 – ) “ Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı 2012 – 2016’ “ nın, Stratejik Hedefler ve Faaliyetler başlığı altında, 2.3 nolu bendindeki; “ Kooperatif Denetim ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Eğitim ve Sertifikasyon Zorunluluğu Getirilecektir “ hükmü uyarınca ve Yeni Kooperatifler Yasası düzenlemeleri dikkate alınarak, Milli Eğitim Bakanlığından “ Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Programı “ KOOP-GEP çerçevesinde “ Kooperatifçilik Belgesi “ almak için;

2 – ) Serfifika Programına Talep olmaması halinde ise Merkez Birliğimizin her yıl T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın, Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünden  Uzmanların ve Müdürlerin, Kooperatifçilik Bölümleri olan Üniversitelerden Öğretim Üyeleri’ nin ve içimizden deneyimli Başkanlarımızın katılımları ile gerçekleştirdiği  ” Kooperatifçilik Yönetici Eğitimi Semineri” uygulanmaya devam olunacaktır.

3 – ) Ders programları, konuları ve çalışma saatleri, Kurs Öğretmenlerimiz tarafından, kurs saatleri sırasında her katılımcıya takdim edilecektir.

4 – ) Bu çalışmamız yurdumuzun Turizm Başkenti Antalya İli Alanya İlçesinde, Beş Yıldızlı tatil mekânlarında gerçekleştirileceği için, Merkez Birliğimiz’in Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Birlik Başkanlarımız, Birim Kooperatiflerimizden Başkanlarımız Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz ve ortaklarımız, 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tatilinden de yararlanarak, eş ve çocuklarını, Akraba, arkadaş veya yakın dostlarını da bu seminerimize tatil amaçlı olarak, ücreti mukabilinde davet edebilirler. 14 Yaşına kadar iki çocuğun Ücretsiz Konaklatılacağı bu organizasyonumuz, çocuklu Aileler için bir fırsattır.

5 – ) Kooperatif ortağı olmadan bu seminer mekânlarında sadece tatil yapmak amaçlı olarak bize katılan eş, çocuk, aile dostu, akraba ve yakın arkadaşlarınız da, tıpkı Kooperatif Ortağı gibi ucuz fiyattan ücretlendirilecek Zamlı Tarife uygulanmayacaktır.

6 – ) Yeni Yasa bundan böyle Kooperatif yönetim – denetim kurulu üyeleri ile Kooperatif çalışanlarının “ Milli Eğitim Bakanlığı Kooperatifçilik Belgesi ” olmadan Kooperatiflerde görev almalarını engelleyecektir.

Böyle bir eksiği olan Kooperatifçi, seçme hakkını kullanabilirken, seçilme hakkından mahrum olacağı için, büyük artıları ve vizyonu olsa dahi, Yönetim ve Denetim Kurullarında görev alamayacaktır.

Bir vesile ile görev almış olanlar ise, derhal görevlerinden alınacaktır.

Kooperatif çalışanı olabilmek için de aynı şartlar geçerlidir. Örneğin: Kooperatif Ön Muhasebesi ve diğer Sekretarya hizmetleri gibi…

7 – ) Konaklama ücretleri, isteğe göre şahsa veya Kooperatifinize fatura edilecektir.

8 – ) Bu çalışma, Yönetim – Denetim Kurulu Üyeleri ile Kooperatif çalışanlarını ve ortaklarını doğrudan ilgilendirmekte olduğundan dolayı, konunun bu yönüyle değerlendirilmesini rica eder, güzel günlerde görüşebilmek umuduyla kolaylıklar dileriz.

9 – ) Konaklama Fiyatları :

A – ) 2 kişilik odada kişi başı                       125. 00. x 2 = 250.00 x 5 = 1.250.oo. TL.

B – ) 2 lik odayı kapatan Tek kişi                 187. 50. x 1 = 187.50 x 5 =    937.50. TL.

C – ) 3 kişilik odada kişi başı                        112. 50. x 3 = 337.50 x 5 = 1.687.50. TL.

D – ) 0-14 yaşına kadar 2 çocuk      Ücretsiz 5 gece

Saygılarımızla. Yönetim Kurulu Adına

             

Yakup ESEN                     Celil ARSLAN

Genel Başkan                   Gnl. Bşk. Yrd.

 

DETAYLI BİLGİ & İLETİŞİM:

Celil ARSLAN                  – 0 532 453 48 26 –

 


18 Ocak 2017. 17:47
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x