“egzotik” yemek yapan restoranlara baskın


191461445

 

 

 

 

Moskova’da iki restoranda, soyları tükenmek üzere olan kaplan ve leopar cinslerinin etlerinin müşterilere “egzotik yemek” olarak sunulduğu ortaya çıkarıldı. Etlerin kilosu neredeyse 4 bin dolardan satılmış…

 

Komsomolskaya Pravda gazetesinin haberine göre, “Sadovod” pazarında yer alan iki restoranda, soyları tükenmek üzere olan hayvanlar arasında yer alan Amur kaplanının ve uzak doğu leoparının eti ile kürkleri bulundu.

Emniyet yetkililerinden yapılan açıklamada, “Sadovod pazarı içerisinde yer alan iki pazarda, kaplan ve leopar kürkleri ile, hayvanlarının başları ve 50 kilogram ağırlığında etleri bulundu” denildi.

 

Kaplan ve leopar etlerinden, özel sipariş üzerine “VIP” müşteriler için pahalı yemeklerin hazırlandığı belirtildi.

 

Kaplan etinin “iktidarsızlık sorununa iyi geldiği” inancı nedeniyle özellikle erkek müşterilerin, yüksek rakamlar ödeyerek, kilosu 250 bin rubleyi (yaklaşık 3 bn 800 dolar) bulan kaplan ve leopar etlerinden yapılan yemekleri yediği öğrenildi.

 

 

http://www.turkrus.com/


Yazan - 30 Ocak 2015. Kategori MANŞET, GIDA, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x