Ekmeğe 10 yıldır zam yapmadı


birsen-hanim2

 

Kırklareli’ndeki bu fırında 2006 yılından beri ekmeğin fiyatını değişmedi. Fırıncı Birsen Dinçer, zam yapmayı düşünmediğini söyledi.

 

 

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Özerler Mahallesi’nde 2006 yılından beri ekmek fırını işleten Birsen Dinçer, ekmeğe 10 yıldır zam yapmadığını ve 50 kuruştan sattığını söyledi.

10 yıl önce ekmek fırını açtığını söyleyen Birsen Dinçer, “60 yaşındayım, 2006 yılında bu ekmek fırınını açtık. 3 çocuğum, 6 torunum var. Burada ailece çalışıyoruz. Çocuklarım hamur ustalığı yapıyor. Benim eşim de fırıncıydı, o yüzden bu işe girdik ve devam ediyoruz. Fırıncılık iyi bir meslek, yaşım ve sağlığım el verdikçe devam edeceğim. Ben devam ettiremezsem çocuklarım devam ettirecek” diye ifade etti.

 

“ZAM YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

 

Ekmeğe zam gelse de zam yapmayacağını söyleyen Dinçer, “Müşteriler bizden çok memnun. Dükkana günde 3 defa ekmek geliyor. Fırınımızı sabah 9’da açıp akşam 9’da kapatıyoruz. Fakat bazen fırında ekmekler erken bittiği için fırını erken kapatıyoruz. Ekmeği 50 kuruşa satıyoruz. Ekmeğe zam gelse de biz bu fiyattan ekmek satmaya devam edeceğiz. Zam yapmayı düşünmüyorum” dedi.

 

“EKMEĞE TALEP FAZLA”

 

Civar köylerden ekmek almaya gelen vatandaşların olduğunu söyleyen Dinçer, “Ekmeğe talep fazla. Civar köylerden ve Lüleburgaz’ın uzak mahallelerinden bile ekmek almaya fırına geliyorlar. Ekmeklerimiz tamamen katkısız. Bizim ekmek fırınımız Hamitabat’ta, ekmekler oradan buraya geliyor ve biz de vatandaşa satıyoruz. Birçok müşteri başka ekmeklerden bu tadı alamadıklarını bana iletiyorlar. Sabah fırını açarken bizden önce gelenler oluyor. Bazen ekmek almak için kuyruk oluyor” ifadelerini kullandı.

Fırının ilk açıldığından beri müşterisi olduğunu söyleyen Orhan Uğur, “10 yıldır ekmeğimi buradan alıyorum. Buranın ekmeklerini çok beğeniyorum. Ben İstasyon Caddesi’nde ikamet oturuyorum. Ekmek almaya o mahalleden buraya her gün geliyorum. Ekmekler geç bayatlıyor” diye aktardı.


Yazan - 31 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x