Ela Seçkiner yeniden BAGFAŞ’ ta


 

 

BAGFAŞ’a Yeni Genel Müdür Yardımcısı Atandı 

 

 

Bandırma Gübre Fabrikaları AŞ (BAGFAŞ)’ta uzun yıllar başarılı işlere imza atan Ela Seçkiner yuvasına döndü. Emekli olduktan sonra bir süre dinlenen Seçkiner, gelişen iş hacmi doğrultusunda yeniden ticaret ve ihracattan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak BAGFAŞ’ ta göreve başladı.

 

Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olan ve 1984 yılında iş hayatına atılan Ela Seçkiner;  BP, NV Turkse, Shell, The Shell Co of Turkey, Tırsan ve Pak Holding’ te çeşitli kademelerde görev yaptı.

 

BAGFAŞ’ taki uzun dönemli iş hayatına 1999 yılında İthalat müdür yardımcısı olarak başlayan Seçkiner, 2000’de İthalat Müdürü oldu. 2004 yılında ise ticaretten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Ela Seçkiner BAGFAŞ’ taki 15 yıllık iş hayatı sonunda 2014 yılında emekli oldu. Çok başarılı bir çalışma hayatı geçiren Ela Seçkiner emekli olduktan üç yıl sonra yeniden BAGFAŞ’ ta göreve davet edildi.

 

BAGFAŞ YK Bşk / CEO  Kemal Gençer gibi Alman ekolünden olan Ela Seçkiner, 1963 yılında doğdu. Evli ve 2 erkek çocuk annesi olan Seçkiner İngilizce ve Almanca biliyor.

 

 

__________________________________________________________________  BİLGİ BAGFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş.: Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAGFAŞ)  1969-1970 yıllarında ülkemizin artan kimyevi gübre ihtiyacını gören Etibank Boraks ve Asit borik fabrikaları kurucusu genç bir mühendis Recep Gençer’in önderliğinde yöre çiftçi ve iş adamları tarafından kuruldu. Sektörünün öncü ve yenilikçi firması olan BAGFAŞ, kurulduğu günden bugüne kadar  “Türk çiftçisine en kaliteli gübreyi, en uygun fiyatla sunma“ ilkesinden taviz vermeden hizmet veriyor.   Hisseleri BIST’te halka açık işlem gören BAGFAŞ; Türkiye ve dünyada sektörel birçok ilke imza attı. 600’ü aşkın bayisiyle ülke çapında sektörde fiyat belirleyicisi konumundadır. Mevcut 5 fabrika, mamul ve hammadde ambarları, tankları, siloları, torbalama ve liman tesislerine  ek olarak 2015 yılında  CAN/AN kimyevi gübre üretim tesisi, 20.000 tonluk yeni amonyak tankı, yeni  liman  konveyör sistemi, yeni 40.000 ton kapasiteli mamul gübre ambarı daha devreye girdi. Yatırımı tamamlanan , 20.000 tonluk yeni amonyak tankı ve CAN/AN kimyevi gübre üretim tesisinin  yatırım tutarı 140 milyon Euro olup yüzde 85’i Almanya’dan 3 yılı ödemesiz , 13 yıl vadeli, yüzde 3.02 sabit faizli kredi ile finanse edildi. Kredi kuruluşuna; ipotek, yerli banka teminat mektubu veya başka bir garanti verilmedi. BAGFAŞ yeni fabrikaların da hizmete girmesiyle birlikte kimya sanayinin 4 asidinden 3’ünü; fosfatlı,  kükürtlü ve nitratlı kimyevi gübrelerin tümünü üreten dünyanın sayılı entegre tesislerinden biri haline geldi.

 


Yazan - 16 Ekim 2017. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x