Elektriği Kaçak Kullanan 4 ile İndirim Müjdesi


611x395_elektrik_4f8ebce52c032

 

Türkiye’de yüzde 60’a varan kaçak elektrik kullanımıyla rekoru elinde bulunduran Van, Hakkari, Muş ve Bitlis’teki abonelere indirim geliyor.
Türkiye genelinde yüzde 60’a varan kaçak elektrik kullanımıyla rekoru elinde bulunduran Van, Hakkari, Muş ve Bitlis’teki abonelere faiz indirimi şansı doğdu.
Özelleştirmeyle Vangölü Elektrik Dağıtım Bölgesi’nin sahibi olan Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, 30 Eylül’e kadar başvuran abonelerden gecikme faizinin alınmayacağını açıkladı.

 

 

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

 

 

Vangölü Elektrik Dağıtım Şirketi’nin özelleştirilmesiyle birlikte Van, Hakkari, Muş ve Bitlis’in elektrik dağıtım işini alan Türkerler Holding, abonelerle yeni bir başlangıç yapmak için borçların faizlerini silme kararı aldı. 30 Eylül’e kadar başvurup borcunu peşin ödeyen abonenin gecikme faizinin silineceğini açıklayan Kazım Türker, “Faiz affıyla ilgili yapılandırmadan 2013 öncesine ait borcu olan tüm vatandaşların yararlanmasını bekliyoruz” dedi.

 

 

“BORÇLU MÜŞTERİLER MAĞDUR OLMASIN”

 

 

Türker, 500 bine yakın abonesi bulunan VEDAŞ’ta, 2013 öncesi tahakkuk etmiş fatura borcu bulunan müşterilerimizden borçlarını peşin ödemeleri kaydıyla gecikme cezası almadan tahsilat yapılacağını kaydetti. Borçların ödenmemesi durumunda “şirket itibarını korumak adına” elektriklerin kesilerek icra yoluna gidileceğini söyleyen Türker, “Buna mecbur kalmak istemiyoruz. Borçlu müşterilerimizin mağdur olmaması için birikmiş elektrik borçlarını zamsız olarak ödemelerini istiyoruz” dedi. VEDAŞ, elektrik affıyla bölgedeki kaçak oranını azaltarak Türkiye ortalamasına çekmeyi amaçlıyor.

 

 

KAÇAK ELEKTRİKTE EN YÜKSEK 2 BÖLGE

 

 

VANGÖLÜ EDAŞ Türkiye genelinde Dicle EDAŞ’tan sonra en yüksek kayıp kaçak oranına sahip bölge. Tedaş’ın son verilerine göre Vangölü EDAŞ’ta kayıp kaçak oranı yüzde 60’Lara ulaşıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise şirketlerle birlikte 2015 yılında Türkiye genelinde kaçak oranını yüzde 9’a düşürmeyi hedefliyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’daki yüksek kayıp-kaçak oranları nedeniyle tüketiciler elektrik faturalarını yüzde 10 fazla ödemek zorunda kalıyor.
KISSADAN HİSSE

 

 

Yıllar önce bir baba kızını iğfal eden adamı büyük uğraşlar sonunda mahkum ettirmeyi başarır.

Bu sevinci uzun sürmez ve bir bakar ki,kızını iğfal eden şahız çarşıda geziyor.

Hemen karakola koşar ve polislere “Benim kızımı iğfal eden ve şu kadar hapis kararı alan şahıs şu an çarşıda geziyor” der.

Bunun üzerine polisler ” Efendim doğrudur devlet af çıkardı” derler.

Buna çok sinirlenen kederli baba ” Bu insan devleti değil, benim kızıma zarar verdi..Bunun ancak benim affetmem gerekir”der.Kaçak elektriği de vatandaşlar ödediğine göre………


Yazan - 15 Eylül 2013. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x