Elektronik Reçete Uygulaması 2018 Yılında Başlıyor


 

 

Veteriner Hekimlikte Elektronik Reçete Uygulaması 2018 Yılında Başlıyor

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle Veteriner Hekim Elektronik Reçete uygulamasına geçmeye hazırlanıyor. Veteriner hekim reçetelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi ve muhafaza edilmesi için hazırlanan yeni sistem hakkında eğitimler sürüyor.

 

Sistemin kullanımı ve kapsamı hakkında eğitim vermek amacıyla geçtiğimiz günlerde İzmir’e gelen konu uzmanları 15 Temmuz 2017 tarihinden bu yana test uygulamasında olan sistem hakkında bilgiler verdi.

 

Kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren veteriner hekimlere yönelik toplam iki oturumda gerçekleştirilen eğitim toplantılarına, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ayşe Şener Denizli ve İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir de katıldı.

Sistemin faaliyete geçeceği tarihe kadar olası sorunların giderilmesi için deneme amaçlı kullanıma açıldığının belirtildiği eğitimlerde geniş kapsamlı bilgi aktarılarak katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

 


Yazan - 5 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x