‘Emekliler bankalardan promosyon alacak’


page_emekli-intibak-zamlari-internette_434289641

 

 

 

 

Emekli maaşlarının ödenmesine aracılık eden bankalarla anlaşmalar yaptıklarını belirten Başbaan Davutoğlu, “Emeklilerimiz böylece yılda en az 300 lira promosyon almaya başlayacaklar” dedi.

 

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TES-İŞ Genel Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, emekli maaşlarıyla ilgili düzenleme çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

 

 

Başbakan Davutoğlu, “Emeklilerimizin maaşlarının ödenmesine aracılık eden bankalarla anlaşmalar yapıyoruz. Emeklilerimiz böylece yılda en az 300 lira promosyon almaya başlayacaklar. Bütün bankalarla da bu görüşmeler sürdürülecek ve hepsinden bu katkının alınabilmesi için çaba sarf edilecek”dedi.

 

 

 

Başbakan Davutoğlu, Bağ-Kur emeklilerinden alınan yüzde 10’luk kesintiyi tamamen kaldıracaklarını, TOKİ vasıtasıyla emeklilere 240 lira taksitle ev sahibi olma imkanına sahip olacaklarını ifade etti.

 

 

Davutoğlu, ”Emeklilerimizle gençleri bir araya getirecek faaliyetler yapalım. Kendi çocuklarınıza torunlarınıza hayatı öğretin. Sizlerle gençleri buluşturalım 70’lerin 80’lerin 90’ların Türkiye’sinden nereye gelindiğini onlara anlatın. Sizler hayat profesörüsünüz sizlere ihtiyacımız var” dedi.

 

 

‘Beyaz toros’ açıklaması

 

 

Başbakan Davutoğlu, Van mitingi sırasında kullandığı “beyaz toros” ifadesine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Davutoğlu, şunları söyledi:

 

“Beyaz toros 90’lı yılların sembollerindendir. Faili meçhul cinayetlerle anılır. Bu ülkede faili meçhulleri AK Parti bitirdi. Kimseyi tehdit etmedim. Beyaz torosla sembolize edilen her şeyin sonuna gelinmiştir ve bir daha geri dönülmeyecektir.

 

 

Davutoğlu dün Van mitinginde yaptığı konuşmanın terörle mücadele ve çözüm sürecine değindiği kısmında “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz toroslar dolaşacak. Biz buraları faili meçhullere bırakmayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

‘Esad’ın gidişini sağlayacak bir geçiş olmalı’

 

 

Suriye’de ‘Esad’la geçiş’ tartışmalarını da değerlendiren Davutoğlu, “Suriye yönetiminin meşruiyetinin kalmadığını düşünüyoruz ve bu konuda düşüncemiz hiç değişmedi. Suriye halkının kabul etmeyeceği süreci biz de kabul etmeyiz; Suriye’de Esad’ın gidişini sağlayacak bir geçiş olması lazım. Esad’ın Moskova’ya gitmiş olması Rusya’nın rejime verdiği desteği gösteriyor; keşke Esad Moskova’da daha uzun hatta daimi kalsa da, gerçek geçiş süreci başlasa” dedi.


Yazan - 21 Ekim 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x