En Büyük Ulusal Bayram Kutlu Olsun….


Cumhuriyetimiz 89 Yaşında…

 

Adını Türkiye Cumhuriyeti olarak tarihe yazdıran millet, bayramını kutluyor.

 

89 yıl önce büyük uğraş ve fedakarlıkla, adını Türkiye Cumhuriyeti olarak tarihe yazdıran bu Türk milleti, bayramını coşkuyla kutluyor.

 

 Törenlerin ilk adresi Anıtkabir’di…

 

Devlet erkânı aslanlı yoldan yürüyerek Anıtkabir’e geldi.   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki heyette Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yer aldı.

 

Cumhurbaşkanı Gül, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Misak-ı Milli kulesine geçildi.

 

Cumhurbaşkanı Gül burada Anıtkabir Özel defterini imzaladı.   Cumhurbaşkanı, deftere şunları yazdı:  “Her alanda kapsamlı dönüşümler gerçekleştiren, demokrasisini olgunlaştıran, insan hak ve özgürlükleri konusunda büyük mesafeler alan, ekonomisini güçlendiren, yapısal reformları sürdüren bir ülke olmanın gururuyla huzurunuzdayız. Cumhuriyetimizi nitelikleri ile korumak ve yüceltmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Geçen 89 yılda katettiğimiz mesafe Türkiye’nin yarınları öncü bir ülke cazibe merkezi olarak kucaklayacağının işaretidir”   Cumhurbaşkanı Gül Kutlamaları Kabul Etti   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk’te kutlamaları kabul etti.   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bakanlar, yüksek yargı başkanları, siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri tebriklerini iletti.

 

Çankaya Köşkü’nde ayrıca akşam da 29 Ekim Resepsiyonu gerçekleştirilecek.   Bayram Coşkusu Tüm Yurtta   Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya milletlerine ve tarihe armağanı olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu ifade eden Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yurdun dört bir yanında ve dış temsilciliklerde kutlama programları gerçekleştiriliyor.


Yazan - 28 Ekim 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x