En büyük sazanı tutmak için yarıştılar


Sivas’ta 230 balıkçının katılımıyla sazan avlama turnuvası düzenlendi.

Yıldız Barajı’na olta atan balıkçılar en büyük balığın takılması için bekledi.

Turnuvanın tertip komitesi başkanı Cemal Ateş, Sivas’ta ilk defa böyle bir organizasyon düzenlendiğini belirterek, amatör olta balıkçılığını geliştirmek, balık popülasyonun giderek azaldığı dünyada balık nüfusunun korunması, tut-bırak balıkçılığını aşılamak ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla bu turnuvayı düzenlediklerinin ifade etti.

Turnuvaya 230 balıkçının katıldığını söyleyen Ateş, tutulan balıkların yarışma sonunda suya geri bırakılacağını vurguladı.

Tarım İl Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisi Durdu Ağdağ ise ”Bütün göletlerimizi ve doğal göllerimizi balıklandırarak sportif ve ticari avcılığa yönelmek için çalışma yürütmekteyiz. Aynı zamanda koruma da yapmaktayız. Bundan sonraki organizasyonların da devamının gelmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Turnuvada 4 kilogramlık sazanla en büyük balığı tutan Sebahattin Başel’e, yarı otomatik av tüfeği hediye edildi. Başel’e hediye ve plaketini turnuvanın tertip komitesi başkanı Cemal Ateş verdi.

Yarışmada dereceye girenlerin belirlenmesinin ardından yakalanan balıklar tekrar suya bırakıldı.

 


Yazan - 17 Temmuz 2011. Kategori SU ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x