Erkek hindi kuluçkaya yattı


581451

 

 

 

 

 

Bursa’nın İnegöl İlçesinde, bir erkek hindinin 10 gündür hindi yumurtalarının üzerine kuluçkaya yatması şaşkınlık yarattı.

 

 

 

İlçede mobilyacılık yapan iş adamı İsmail Şentürk’e ait hobi bahçesinde ördek, tavuk, kaz ve çeşitli süs hayvanlarının beslendiği kümeste bulunan 3 hindiden erkek olanı, anormal bir davranış sergileyip, kuluçkaya yattı.

 

 

 

Kümesteki dişi hindiler yumurtlamaya devam ederken, sahiplendiği 8 yumurtanın üzerinden 10 gündür kalkmayan erkek hindinin, yumurtadan çıkabilecek civcivleri merakla bekleniyor.

 

 

 

İsmail Şentürk, yaptığı açıklamada, hobi bahçesindeki kümeste beslediği erkek hindinin, dişi hindilerin yerine kuluçkaya yattığını söyledi.

 

 

 

Erkek hindinin 10 gündür kuluçkada olduğunu belirten Şentürk, “Burayı hobi bahçesi olarak kullanıyoruz. Yaklaşık 10 yıldır tavus kuşlarımız, hindilerimiz, kazlarımız, tavuklarımız var. İlk kez böyle bir olaya şahitlik ediyoruz. 3 yıldır beslediğim erkek hindi, 10 gündür kuluçkada yatıyor. Çok ilgimi çekti, değişik geldi


Yazan - 3 Haziran 2016. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x