Erol Alpsoykan hayatını kaybetti


700x325483_oyunu_1

 

74 yaşındaki oyuncu Erol Alpsoykan yaşamını yitirdi

 

EROL ALPSOYKAN KİMDİR?

 

1941 yılında Ünye’de doğan Erol Alpsoykan, lise yıllarında tiyatroya başladı. Birçok tiyatro oyununda oyuncu ve yönetmen olarak dan yer alan Alpsoykan, 1970 yılında Gazi pedagoji bölümünden mezun oldu.

 

Sinema çalışmalarına 1976 yılında Anadolu Üniversitesi Televizyon Enstitüsü’nün kurulumu sırasında başladı.

 

BILDIRCIN ÇİFTLİĞİ KURDU

 

80’li yılların başlarında Beşiktaş Belediyesi’nde çalışmaya başlayan Erol Alpsoyson bu sıralarda bıldırcın yetiştiriciliğine merak sararak İstanbul Kilyos yolu (Ömerli’de) çiftlik kurdu.Yıllarca Alpsoykan Bıldırcın çiftliğinde bıldırcın ve yumurtası ticareti yaparak büyük ün kazandı.İlk kez bıldırcın eti ve yumurtasını büyük marketlere girerek İstanbul halkına tattıran Erol Alpsoykan bu çalışmalarında büyük zafer kazandı .Astım hastalarına yararlı olduğu konusundaı duyurular ile Bıldırcın yumurtasının pazarlamasında yararlı oldu.
1989 yılında, TRT’nin ödüllü senaryosu TALAZ ile birlikte dizi çalışmalarına başladı ve aralarında Üvey Baba, Hatırla Sevgili, Kuzey Rüzgarı, Pars Narkoterör, Yaban Gülü de bulunan birçok diziye de imza attı.

 

 

Çiftlik Dergisi ve sitesinin kurucusu Erkan Konuralp’inde yakın dostu ve arkadaşı olan Erol Alpsoykan’a Allahtan rahmet,ailesi ve yakınlarına sabır ve geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

DİĞER HABERLER
Basın Ödülü alan dergimizi kutlayan dostlarımıza şükranlarımızı sunarız

13 Kasım 2015. 17:39
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x