ESK Yönetim Kurulu Erzincan Tavuk Kombinasında İncelemelerde Bulundu


DSC_0295

 

 

 

 

Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Piral ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzincan’da yapımı süren Tavuk Kombinası Tesislerinde incelemelerde bulundu.

 

Temeli 2013 yılında atılan Erzincan Tavuk Kombinası inşaası tamamlanma aşamasına gelirken, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ethem Kalın, Dr. Sadık Küçükgünay, Dr. Durali Koçak, Emin Darıcı tesisleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu. ESK Yönetim Kurulu Üyelerine ziyarette, Teknik İşler Daire Başkanı Ender Akbaba ve Erzurum Kombina Müdürü İsmail Atasever eşlik etti.

 

DSC_0319

 

Kombina inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, tesisin hizmete açılması ile birlikte sadece Erzincan’a değil bölgede yer alan illerin tavukçuluğuna hizmet edeceğini ve sektörün gelişimine önemli katkı sağlayacağını vurguladı. Tesisin toplam yatırım bedelinin yaklaşık 62 milyon TL olduğunu ifade eden Genel Müdür Piral, Et ve Süt Kurumu Erzincan Tavuk Kombinası hizmete açıldığında bölge açısından yeni istihdam alanları oluşacağını kaydetti.

 

Genel Müdür Piral ve beraberindeki heyet, Tavuk kombinası inşaatındaki incelemelerinin ardından, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzincan Koordinatörü  Metin Bektaş’ı ziyaret etti.


Yazan - 2 Mayıs 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x