Esnaftan döviz bozdurana ikram


thumbs_b_c_8cca86c545073cbb4838b756c150ec86

 

 

Esnaftan döviz bozdurana ikram

 

 

TOKAT

 

Tokat’ın Turhal ilçesinde bir esnaf, döviz bozduranlara ücretsiz olarak çiğ köfte ile ayran veriyor.

 

İlçede çiğ köfte satan iş yeri bulunan Muhammed Ali Aydın, iş yerinin camına “100 dolar ya da avro bozdurup fişini getirene çiğ köfte dürüm ayran ücretsiz” yazısı astı.

 

Aydın, AA muhabirine, yakın zamanda Türkiye’nin büyük bir saldırıya uğradığını, dış mihrakların ülkeyi ele geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Bugün de döviz kuru üzerinden saldırı başlatıldığını gördüklerini belirten Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine kampanyaya katkıda bulunmak amacıyla 100 dolar veya avro bozduran herkese çiğ köfte ile ayran ikram etmeye karar verdiklerini anlattı.

 

Düzenlediği kampanyaya vatandaşların ilgi gösterdiğini dile getiren Aydın, “Umarım 15 Temmuz’da ülkemiz için canını veren, kanını döken insanlar gibi bizim de bir nebze olsun katkımız olur. Parasıyla da güçlü bir Türkiye’de yürüyebilmenin şuuruna millet olarak erebilmemiz gerekiyor. Kampanyamız Cumhurbaşkanımız ‘Türk liramız değerlenmiştir, yeter’ diyene kadar sürecek.” ifadelerini kullandı.

 

Kampanyaya katılan Şadi Polat da 500 dolarını bozdurduğunu belirterek, “Türk lirası değer kazansın diye dövizimi bozdurdum. Yazıyı da görünce çiğ köfte alıyorum.” dedi.


Yazan - 4 Aralık 2016. Kategori MANŞET, EKONOMİ, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x