Et Balık Kurumu uygun görmediği müracatlar için tekrar başvuru alacak


Et ve Balık Kurumu, halka doğrudan satış yapmak üzere yeniden franchising başvuruları alacak.

Halka doğrudan satış yapmak üzere franchising yöntemiyle 17 ilde toplam 100 şube açtırmak için duyuruya çıkan Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürlüğü, başvuruları uygun görülmeyen veya tamamlanamayan, İstanbul’daki bazı ilçeler ile Eskişehir, Kayseri, Mersin, Erzurum, Antalya, Samsun, Kocaeli için 11 Nisan tarihine kadar yeni başvuru alacak.

Şubat ayı başında franchising yöntemi için duyuruya çıkan EBK’ya başvuru süresinde toplam 370 başvuru geldi.

Komisyonun, franchising için başvuran kişilerin mağaza olarak kullanmak istedikleri yerleri incelediği, bu başvurulardan 50’sinin uygun görüldüğü, koşulları uygun görülen 40 kişiyle sözleşme imzalandığı, incelemelerin sürdüğü kaydedildi.

EBK, İstanbul’da Bağcılar, Esenler, Küçükçekmece, Pendik, Tuzla ve Kadıköy ilçeleri ile Eskişehir, Kayseri, Mersin, Erzurum, Antalya, Samsun, Kocaeli için yeniden duyuruya çıktı. Eskişehir, Kayseri, Mersin, Erzurum’da başvuruların hiçbirinin uygun görülmediği, diğerlerinde ise koşulları taşıyanların sayısı tamamlanmadığı için duyuruya çıkıldığı belirtildi. Söz konusu yerler için 11 Nisan 2011 tarihi, mesai bitimine kadar başvuru yapılabilecek.

Mağaza olabilecek yerler için ”gıda maddelerinin yoğun satılabileceği, ana cadde ve bulvar üzerinde, insan hareketinin fazla olduğu, 80 metrekare ve üzeri büyüklükteki özellikleri” taşıyan başvuruların değerlendirileceği kaydedildi.

DİĞER HABERLER
Ramazan paketinde hile uyarısı...Bozuk Mallar mı Paketleniyor?

EBK, kendi ürettiği et ve et ürünlerini satmak üzere franchising sistemi ile 100 mağazanın açılması için Şubat ayı başında duyuru yapmıştı. Franchising yöntemi ile İstanbul’da 50, Ankara’da 20, İzmir’de 5, Bursa’da 4, Kocaeli’de 3, Adana, Antalya, Diyarbakır, Eskişehir, Mersin, Samsun’da 2’şer, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Konya, Sakarya, Trabzon’da birer mağaza açılacak. Mağaza açmak için başvuran kişilerden mağaza başına, Ankara ve İzmir’de 80 bin lira, İstanbul’da 100 bin lira, diğer illerde ise 60 bin lira giriş bedeli alınıyor.

Sözleşme imzalanan kişilerin sözleşmeye göre 60 gün içinde mağazayı açmaları gerekiyor.

Kurum, Franchising olan bayilere, yüzde 8-15 arasında indirimli fiyat ile ürün verecek. Kurum araçları ile yapılan ürün sevkıyatlarından taşıma ücreti alınmayacak.

Başvurular, 50 lira karşılığında alınacak dosya ile EBK Genel Müdürlüğüne yapılacak.

Atatürk Orman Çiftliği’nden bayilik ihalesi

AOÇ, İstanbul’un Avrupa yakasında bayilik verilmesi işini ihaleye çıkardı

Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü (AOÇ), Süt ve Mayalandırma Sanatları Fabrikasında üretilen ürünlerin, İstanbul’un Avrupa yakasında bayilik verilmesi işini ihaleye çıkardı.

Buna göre, Avrupa Yakası için 500 bin liralık Süt ve Mayalandırma Sanatları Fabrikası ürünlerinin Avrupa yakasında market, bakkal, büfe, kantin gibi yerlere pazarlanması yapılacak.

DİĞER HABERLER
Çeltik üreticisini endişelendiriyor

İhale, Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü Alım-Satım-Kiralama ve Kiraya Verme İhale Yönetmeliğine göre, açık eksiltme usulü ile 12 Nisan 2011 tarihinde saat 14.00’de gerçekleştirilecek.

Söz konusu ihalede zarflar açıldıktan sonra evrakları tamam olan iştirakçiler arasında açık eksiltmeye gidilecek.

Muhammen bedeli Süt Fabrikası ve Mayalandırma Sanatları Fabrikası ürünleri için 1 milyon lira için yüzde 17, 2 milyon lira için yüzde 18, 3 milyon lira içinde yüzde 19’u olacak. Katılımcılardan alınacak olan geçici teminat tutar 15 bin lira, kati teminat ise 30 bin lira olarak belirlendi. İşin süresi sözleşmenin yürürlüğe girmesinden itibaren 5 yıl olarak belirlendi.


5 Nisan 2011. 10:21
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x