Et Balık Kurumu,Ucuz Et Satacak 100 Satış Merkezi Açıyor


Bakan Mehdi Eker, 17 büyük şehirde franchising sistemi ile 100 satış merkezinin açılacağını bildirdi.
        
ANKARA – Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Et Balık Kurumunun (EBK), 17 büyük şehirde franchising sistemi ile 100 satış merkezinin açılacağını bildirdi.

Bakan Eker, Et Balık Kurumunun Sincan’daki kombinasında incelemelerde bulundu. Daha sonra EBK’nın yeni pazarlama stratejisine ilişkin basın toplantısında konuşan Eker, EBK’nın, bu yıl içinde 17 büyükşehirde, isim hakkının verilmesi suretiyle 100 satış merkezinin oluşturulacağını söyledi.

Franchising sistemi ile oluşturulacak satış merkezleri ile ilgili şartların bir dosya haline getirildiğini ve bunun EBK’dan temin edebileceğini belirten Eker, “Satış merkezleri 80 metrekare olacak. İç ve dışı görünüşü tek tip olacak. Amacımız dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlarımıza, ucuz, sağlıklı ve hijyenik et ve et ürünlerini ulaştırmak” diye konuştu.

Yeni oluşturulacak mağazaların 50’sinin İstanbul’da, 20’sinin Ankara’da, 5’inin İzmir’de, 4’ünün Bursa’da, 3’ünün Kocaeli’de açılacağını belirten Eker, geri kalan kısmının ise diğer illerde olacağını söyledi. İsim hakkı ile ilgili koşulların EBK tarafından belirleneceğini ifade eden Eker, teknik sağlık ve hijyenik şartları yerine getiren ve 80 metrekare dükkanı olan herkesin müracaatta bulunabileceğini bildirdi.

DİĞER HABERLER
TVHB den Yönetmelik değişikliği ile ilgili açıklama

Açılacak 100 EBK satış merkezinde yaklaşık 500 kişiye de istihdam sağlanacağını kaydeden Bakan Eker, bir başka soru üzerine isim hakkını almak için ciddi bir talep beklediklerini ifade etti.(cihan)


10 Şubat 2011. 17:56
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x