Et ve Süt Kurumu, besicilerle bu yıl da sözleşme imzalamaya başladı!…


unnamed

Besiciler,birliklerinden alacakları kefalet senedi ile hem sözleşme imzalayabilecek,hem nakit teminat ödemesinden kurtulacak ve hem de teminat mektubu, ipotek ve noter gibi işlemler için masraf etmeyecek ve zaman kaybı yaşamayacak….

 

Halim UTLU
Et ve Süt Kurumu, sözleşmeli besicilik yapan Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği üyelerine, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da sözleşme aşamasında kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. 2014 yılı için yenilenen protokol ile birlikte besiciler, “Büyükbaş besicilik sözleşmesi” sürecinde, herhangi bir masrafla karşılaşmadan, kolaylıkla sözleşme imzalayabiliyor.
Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç’un ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu’nun bu yıl da imzaladığı sözleşme ile Birliğe kayıtlı üretici ve besicilere zaman ve kaynak tasarrufu sağlandı.Anlaşmaya göre, sözleşmeli besicilik yapan kırmızı et üretici birliği üyeleri, birliklerinden alacakları kefalet senedi ile hem sözleşme imzalayabilecek,hem nakit teminat ödemesinden kurtulacak ve hem de teminat mektubu, ipotek ve noter gibi işlemler için masraf etmeyecek ve zaman kaybı yaşamayacak..
Besiciler,kombinalar ile sözleşme imzalamaya başladı
Genel Müdür Kemaloğlu, yaptığı açıklamada “Geçen yıl başlattığımız uygulama ile kırmızı et üreticileri birliğine üye besiciler, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Kombinaları ile “Büyükbaş besicilik sözleşmesi” imzalarken, Birlik teminatı ile bu yıl da sözleşmesini kolaylıkla imzalayabilecek, böylece daha çok üreticiye ulaşmış olacağız, daha çok üretici için pazar garantisi sağlamış olacağız. ” dedi.
Besicilerin zarar etmeden yetiştirdikleri hayvanları rahatlıkla satabilecekleri pazarlar oluşturulması için çalıştıklarını anlatan Kemaloğlu, besicileri korumak, daha planlı bir üretime teşvik etmek ve hayvancılığı sürdürebilmelerine katkı sağlamak amacı ile adımlar attıklarını,ilerleyen zamanlarda daha yeni projeler oluşturmak için çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Diğer Haberler:
Her Önüne Gelen Hayvan Alıp Satamayacak

Yazan - 31 Ocak 2014. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı