Et ve Süt Kurumu elde kalan tüm kurbanlıkları satın alacak


IMG_4686k

 

 

 

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (ESK), Kurban Bayramı’nda satılamayan tüm kurbanlıkları satın alacağını açıkladı.

 
Alım fiyatlarını bayramın ikinci günü açıklayacaklarını belirten Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, üreticilerin ellerinde kalan kurbanlıklarından zarar etmeyeceğini, makul fiyatlarla ESK kombinalarına satabileceklerini kaydetti.

 

 

Tüm Et ve Süt Kurumu kombinalarında canlı hayvan alımlarının yapılacağını belirten Piral, “Yetiştiricilerimizin ellerinde kalan hayvanlarını değerinin altında satmalarını, geri dönüş sürecindeki maliyetler konusunda sıkıntı yaşamalarını engellemeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu olarak elde kalan kurbanlıkları fiziksel ve hayvan hastalıkları açısından muayenelerini yaparak satın alacağız. Besicilerimiz, kurban bayramı dolayısıyla kurban pazarlarına getirdiği ancak satamadığı hayvanlarını, kurumumuza ait tüm kombinalara başvurarak satabilecekler.” şeklinde konuştu.


Yazan - 20 Eylül 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x