EXPO 2010’da ‘Helal Gıda’ Satılacak


Gelecek yıl yapılacak “Şanghay EXPO 2010” fuarında özel helal gıda satış noktaları kurulacak.Çin’de gelecek yıl yapılacak Şanghay EXPO 2010 fuarının alanındaki altı adet Müslüman yemekleri satış noktasının yerleri “Çing cın (Helal) lokantaları” ve işletmecileri belirlendi.

Haberde Müslümanlar için helal ürünlerin tedarikiyle ilgili çalışmaların başlatıldığı ve Müslüman katılımcıların ağırlanmasıyla ilgili diğer düzenlemelerin de hızlandırıldığı kaydedildi.

Benzer bir uygulama 2008’deki Pekin olimpiyatlarında da yapılmıştı.

Ülke genelinde Müslümanlara hizmet veren restoran ve marketler çok yaygın. Bu işletmeler için “temiz ve gerçek helal gıda” anlamına gelen “Çing cın” ifadesi kullanılıyor.

“Şanghay EXPO 2010” fuarı 1 Mayıs 2010 tarihinde açılacak. Fuara 192 ülke ile 48 uluslararası kuruluş katılacak.

2010 SHANGHAI EXPO BİLETLERİ ve KATILIMCI OLMAK İSTEYENLER HAKKINDA  ÖNEMLİ DUYURU:

Ana teması “Şehir Yaşamı Daha Güzelleştiriyor” olan Shanghai EXPO, 1 Mayıs-31 Ekim 2010 tarihleri arasında düzenlenecek.

Shanghai EXPO İşleri Müdürü Hong Hao, 2010 yılında düzenlenencek Shanghai EXPO’ya 214 ülke ve uluslararası örgütün katılmasının kesinleştiğini belirterek 60 ülke ve uluslararası örgütün Fuara Katılım Sözleşmesi imzaladığını söyledi.

Hong Hao 13 Ağustos Shanghai’da yaptığı açıklamada, 40’tan fazla ülkenin Shanghai EXPO parkında kendi sergi salonunu inşa etmeyi planladığını ve bunlardan 10’unun kendi inşa tasarımını açıkladığını belirtti.

DİĞER HABERLER
Bakanlıktan Peynire İç Yağı Teftişi

Hong Hao, 2010 Shanghai EXPO’nun biletlerinin 28 Eylül’de satılmaya başlayacağını ve bilet fiyatının 160 yuan ( yaklaşık 25 USD ) olacağını kaydetti.

Bilet temini ve katılımcı olmak için E-posta: operasyon@fuarara.com

2010 Shanghai EXPO’da lokanta açmak ve mal satmak isteyen resmi katılımcıların Shanghai sanayi ve ticaret birimlerine başvurarak işletmecilik ruhsatı alması gerekiyor.

Shanghai Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü’nün  4 Ağustos  açıkladığı “Shanghai EXPO’da Resmi Katılımcıların İşletmecilik Yapması’yla ilgili Kayıt ve Yönetim Yönetmeliği”ne göre, EXPO’ya davet edilen ülke ve bölgeler, uluslararası örgütler, EXPO’da işletmecilik yapmak için Shanghai EXPO İşleri Koordinasyon Müdürlüğü’nün onayını alarak sanayi ve ticaret birimlerine kaydolacak


27 Ağustos 2010. 09:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x