Farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp birlik ve beraberlik içinde olacağız


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba (solda), Aydın’ın Koçarlı ilçesinde keçi sütü bazlı bebek maması üreten işletmenin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Fakıbaba, açılışın ardından tesiste incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı

 

 

Aydın Koçarlı’da keçi sütü bazlı bebek maması üretim tesisi ziyareti

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıkmamız gerektiğini belirterek “İnşallah bir daha bu kesintiler olmaz. 60, 72, 80, 97’li yılların, 15 Temmuz’un bize ne kadar büyük darbe vurduğunu bütün Türk halkı biliyor. Birlik ve beraberlik içinde olacağız. İnsanlar farklı düşünebilir, ancak farklılık zenginliktir. Bunu böyle görmemiz lazım.”

 

Bakan Fakıbaba, Aydın programı kapsamında Koçarlı ilçesinde Çakırbeyli Mahallesi’nde keçi sütü bazlı bebek maması üreten bir işletmenin açılışını gerçekleştirdi.

 

Bebek maması üretiminde Türkiye’nin artık ithalatı bırakacağını dile getiren Fakıbaba, bu firmadan ihracat yapmasını istediklerini söyledi.

 

Yurt dışı ziyaretleri sırasında ülkenin gücünü daha iyi anladıklarını kaydeden Fakıbaba, 15 Temmuz oyununu hazırlayan belirli ülkelerin de Türkiye’nin gücünden ve gelişmesinden rahatsız olduklarını dile getirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba (sol 3), Aydın’ın Koçarlı ilçesinde keçi sütü bazlı bebek maması üreten işletmenin açılışını gerçekleştirdi. ( Emin Mengüarslan – Anadolu Ajansı )

Adnan Menderes’in köyünü ziyaret etti

 

Bakan Fakıbaba, daha sonra merhum başbakanlardan Adnan Menderes’in evinin bulunduğu mahalleyi ziyaret etti, Menderes’in adının yer aldığı levhanın asılı olduğu Demokrasi Çınarı önünde dua etti.

 

Köy meydanında vatandaşlarla konuşan Fakıbaba, Menderes’in evinin önünden geçerken demokrasiye ve hürriyete yeniden sahip çıkmak gerektiğini bir kez daha hatırladıklarını ifade etti.

 

Fakıbaba, Türk halkının büyük saygı duyduğu demokrasi şehidi Adnan Menderes’in köyünde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Bu köyün demokrasi adına gençlere çok şey söylemesi gerektiğine inanıyorum. Demokrasinin ne kadar önemli olduğunu, masum insanların nasıl şehit edildiğinin buraya gelip görülmesi gerekiyor. Çocuktum çok hatırlamıyorum ama rahmetli anam babam çok üzülmüş ağlamıştı. İnşallah demokrasimiz kesintiye uğramadan bütün hızıyla devam eder.” diye konuştu.

 

FETÖ’nün darbe girişimine değinen Bakan Fakıbaba, şöyle konuştu:

 

“Şimdi mukayese ediyorum. Gerçekten cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha burada inanarak söylüyorum. İnşallah bir daha bu kesintiler olmaz. 60, 72, 80, 97’li yılların, 15 Temmuz’un bize ne kadar büyük darbe vurduğunu bütün Türk halkı biliyor. Birlik ve beraberlik içinde olacağız. İnsanlar farklı düşünebilir, ancak farklılık zenginliktir. Bunu böyle görmemiz lazım.”

 

Meydandaki bir kahvehanede gençlerle sohbet eden Bakan Fakıbaba, Türkiye’de istihdama büyük önem verdiklerini, özellikle gıda ve tarım alanında çalışacak personelin çok önemli olduğunu anlattı.

 

Bir üniversite öğrencisinin GDO’lu ürün ithalatına ilişkin sorusuna Fakıbaba, “Biz bunları besin olarak kullanmıyoruz. Hayvan yemi olarak kullanıyoruz. Ben de GDO’ya karşı olan bir insanım. İnsan gıdası olarak kullanılmıyor. Bütün dünyanın, bütün Avrupa’nın yapmış olduğu şeylerden biridir. Bizim gıdalarımızda GDO’nun olmadığı bilgisini verebilirim.” cevabını verdi.

 

Bakan Fakıbaba, kahvehaneye gelen bir kasabın “ucuz kırmızı et projesi nedeniyle zarar ettiğini” söylemesi üzerine, “Sizin rakibiniz değilim ama etin 50 liraya çıkması doğru değil. Piyasayı gözleyelim, ben seni mağdur etmeyeceğim. Sen benim kardeşimsin ama 80 milyonu düşünmek zorundayım. Et almaya zorlanan, kasaba gelip 100 gram et alan insanlar var. Ben vicdanen rahatım. Piyasayı göreceğiz, gerekirse revize edeceğiz.” dedi.


Yazan - 6 Kasım 2017. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x