Fındık üreticilerine destek ödemeleri başladı


Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, 2016 yılı Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemesinin saat 18.00’dan itibaren üreticilerin hesaplarına yatmaya başladığını söyledi.

Yılmaz, hükumetin 2009’da uygulamaya koyduğu “Yeni Fındık Stratejisi” kapsamında fındık üreticilerine yapılan Alan Bazlı Destek Ödemesinin 8’incisine bugün itibarıyla başlandığını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre yapılan 2016 yılı ödemelerinin Ziraat Bankası aracılığıyla fındık üreticilerinin hesaplarına aktarılmaya başlandığını belirten Yılmaz, “Saat 18.00 itibariyle hesaplara aktarılan destekleme parasını ilk etapta T.C kimlik numarasının son rakamı “0” olan üreticilerimiz çekebilecekler.” dedi.

Daha sonra TC kimlik numaralarının son rakamı 2 ile 4 olanların 7 Nisan’dan itibaren paralarını hesaptan çekebilecekleri bilgisini veren Yılmaz, son rakamları 6 ile 8 olan üreticilerin ise 14 Nisan’dan itibaren paralarını hesaplarından alabileceklerini kaydetti.

Yılmaz, sadece 118 bin Ordulu üreticiye yaklaşık 280 milyon lira destekleme ödemesi yapılacağını da dile getirerek, “Ülke genelinde ise yaklaşık 400 bin fındık üreticilerimize 835 milyon lira destekleme ödemesi yapılacak.” şeklinde konuştu. AA


1 Nisan 2017. 09:41
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x