Fuarda Karadeniz rüzgarı


izmir-fuari_344711Karadeniz Federasyonları Konfederasyonu (KADEKON) işbirliğinde organize edilen Karadeniz etkinlikleri ile 82’nci İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Karadeniz rüzgarı esiyor. Fuarda ilkez oluşturulan Karadeniz sokağı büyük ilgi görüyor.
Fuarda Karadeniz rüzgarı

 

Karadeniz Federasyonları Konfederasyonu (KADEKON) işbirliğinde organize edilen Karadeniz etkinlikleri ile 82’nci İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Karadeniz rüzgarı esiyor. Fuarda ilkez oluşturulan Karadeniz sokağı büyük ilgi görüyor.

 

Fuara gelen ziyaretçiler Karadeniz Sokağı’ndan geçerek kurulan standlarda satışa sunulan Karadeniz ürünlerine yoğun ilgi gösterdi. Özellikle Anzer balı, Trabzon ekmeği, Karadeniz Tereyağı, fındık ve çay vatandaşlar tarafından en çok rağbet gören ürünler oldu. Bastonuyla ünlü Zonguldak ilinin Devrek Bastonları ile meraklılarının akınına uğradı. Bazı standlarda vatandaşlara çay ikram edilirken, Karadeniz yöresinin halk oyunları gösterileri ise büyük bir beğeni ve coşkuyla izlendi.

 

Karadeniz Federasyonları Konfederasyonu (KADEKON) işbirliğinde oluşturulan sokak Cumhuriyet Kapısı ile Lozan Kapısı arasını kapsıyor. Bu yıl ilk kez bir bölge toplu olarak İzmir Enternasyonal Fuarı’na 5 bin metrekare alanda katılım gerçekleştirdi. Karadeniz sokağında Rize, Giresun, Ordu, Trabzon, Samsun, Kastamonu, Bartın, Tokat, Çorum illeri ile bu illerin valilik, belediye, oda ve borsalar ile üniversiteleri ve tüm Karadeniz bölgesini kapsayan ürün ve el sanatları firmaları yer aldı.

 

FUAR BOYUNCA KONSER

 

Fuar boyunca karadenizli sanatçılarda İzmir’de yaşayan hayranlarıyla buluşacak. Fuarın ilk konseri Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda 29 Ağustos Perşembe günü Grup Cefuka & Fuat Saka tarafından verildi. Karadeniz geceleri 30 Ağustos Cuma günü Selim Bölükbaşı & İbrahim Can ve 31 Ağustos Cumartesi günü Mustafa Şafak & Hülya Polat ile devam etti. Karadeniz İlleri Halk Oyunları Yarışması ve Uluslararası Karadeniz Halk Oyunları Final Grupları gösterileri ise fuara renk katıyor.

 


Yazan - 2 Eylül 2013. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x