Futurallia İstanbul 2013 Başlıyor

5 Haziran 2013. 14:08

 haziranda_istanbulda_futurallia_2013_forumu_h954
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nin (İDTM) ev sahipliğinde gerçekleşecek, dünyanın KOBİ’lere yönelik en büyük uluslararası iş geliştirme forumlarından Futurallia başlıyor.

On sekizincisi 6-7 Haziran 2013 tarihlerinde WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğin ilk gün gerçekleşecek açılış konuşmacıları; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi/İDTM Yönetim Kurulu Başkan Vekili İlhan Parseker, Futurallia Başkanı Dominique Lenoir, Fransa Büyükelçisi Laurent Bılı, İBB 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ,  Fransız Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Andre Morcon ve Trabzon Valisi/TDTM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Kızılcık.

 

DÜNYA TİCARETİNİN KALBİ İSTANBUL’DA ATIYOR

Dünya Ticaret Merkezleri Birliği CEO’su ve  Futurallia Başkanı’nın katılımıyla  İstanbul’da düzenlenen KOBİ’lere yönelik iş forumu Futurallia İstanbul 2013’te, Türkiye’nin yeri ile ilgili güven mesajları verildi.          

                

Dünyanın KOBİ’lere yönelik en büyük eşleştirme ve iş geliştirme forumlarından kabul edilen Futurallia’nın on sekizincisi İstanbul’da tarihinin en yoğun katılımıyla başladı. İki günlük etkinlik yarın son bulacak.

 

1990 yılından itibaren her sene Avrupa ve Amerika’nın çeşitli kentlerinde düzenli olarak gerçekleşen Futurallia’nın en önemli özelliği, dünyaya açılmak isteyen ve küresel büyümeyi hedefleyen KOBİ’leri bir araya getiriyor olması.

 

Bu yıl ülkemizde on sekizincisi gerçekleşen etkinlikte 26 ülkeden 860 katılımcı yerini aldı. Katılımcı sayısına ve İstanbul’a duyulan ilgiye dikkat çeken yabancı katılımcılar Türkiye ile ilgili önemli mesajlar verdi. Yapılan açılış konuşmalarında Dünya Ticaret Merkezleri CEO’su Eric Dahl ve Futurallia Başkanı Dominique Lenoir yaptıkları konuşmalarda Türkiye’de ekonomik olarak büyük potansiyel gördüklerini ve son 10 günde yaşanan olayların demokrasi anlamında hareketlenme olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade ettiler.

 

Dünya Ticaret Merkezi Birliği CEO’su Eric R. Dahl: “Türk KOBİ’leri ve Türkiye ile yapılan ticareti önemsiyoruz”

Diğer Haberler:
200 euro sınırı kalktı: Rusya’dan yurtdışına yollanacak her şeye vergi kesilecek

 

Dünya Ticaret Merkezi Birliği CEO’su Eric R. Dahl, 1970 yılında kurulan ve kar amacı gütmeyen bir yapısı olan Dünya Ticaret Merkezlerinin 100’den fazla ülkede temsilcilikleri olduğunu ve 300’den fazla bölgede faal olarak çalışan küresel bir ağ olduğunu ifade ederek Türkiye’nin bu ticaret ağının en önemli oyuncularından biri olduğunu vurguladı. Sözlerine “Uluslararası ticaret, gelişimin en önemli göstergesi. Biz de bu nedenle KOBİ’lere odaklanıyoruz. Tüm dünyada büyümeyi ve özellikle büyümekte olan piyasalara katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle Türkiye’deki KOBİ’ler ve Türkiye ile yapılan ticareti son derece önemsiyoruz. Ağımızın çok önemli ve değerli bir merkezi olan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde, uluslararası dev bir organizasyonun gerçekleştirilmesi de Türkiye’nin önemini vurguluyor.” dedi.

 

Futurallia Başkanı Dominique Lenoir: “Türkiye ekonomi dünya ticareti için büyük potansiyel taşıyor”

 

Futurallia İstanbul 2013’te 2 gün boyunca toplam 8600 iş görüşmesi gerçekleşecek. Her 4 görüşmeden 1’inin somut olarak iş ortaklığına dönüşeceğine inanıyoruz. Bugün Türkiye’de 18.’si düzenlenen KOBİ’lerin dünyaya açılmasında etken Futurallia’nın rekor sayısıda katılımcıya ulaşmış olmasının küresel ekonomide Türkiye ve Türkiye ile beraber büyüyen KOBİ’lerin dünyada ne kadar önemli bir iş ortağı olarak göründüğünün en somut göstergesidir. Bu görüşmeler sonucunda ortaya çıkacak olan iş birlikleri ise ülkeler arasındaki ticaret için etkin bir platform oluşturmaktadır.” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ: “İstanbul, bölgesinin ticari ve ekonomik aktivitesinde bir öncü şehir, bir fuarlar ve kongreler şehri oldu”

 

Dünya çapında önemli bir ticari buluşmaya ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Göksel Gümüşdağ, “Her dönem cazibe merkezi olan İstanbul geçmişte olduğu gibi bugün de doğusu ve batısıyla kuzeyi ve güneyi ile “küresel buluşma adresi” olmuştur. Uluslararası siyasetin, küresel ticaret ve finans hayatının, kültür- turizm ve spor dünyasının kalbi İstanbul’da atıyor. Kanalistanbul, 3. Havalimanı, Finans Şehri ve 3. Köprü gibi projeleriyle dünya finans hayatının ritmini hızlandırıyor. Ev sahipliği yaptığı dünyanın önemli fuar ve kongreleriyle dünya ticaret ve ekonomisine yön veriyor. Dünya İstanbul’da buluşuyor. Dünya Ticaretinin kalbi İstanbul’da atıyor.” dedi.

Diğer Haberler:
LPG'ye Yeni Standart

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve İDTM Yönetim Kurulu Başkan Vekili İlhan Parseker: “Futurallia İstanbul 2013, KOBİ’lerimize yeni iş birlikleri ve ihracat olanakları sağlayacak”

 

OECD raporlarına göre, Türkiye’nin 2008-2010 yılları arasında dünyanın direkt yatırım alanında en ilgi çekici 15. ülkesi konumuna geldiğini ve 2011-2030 yılları arasındaki dönemde de tüm OECD ülkeleri içinde en yüksek büyüme oranına sahip olacağını ifade eden İDTM Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker, “Türkiye olarak kuruluş yıl dönümü olan 2023’te 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için de KOBİ’lerimizin en zorlandıkları konulardan biri olan uluslararası iş ağı oluşturma konusunda desteklemek istedik. Futurallia İstanbul 2013’ün, KOBİ’lerimize kazandıracağı yeni iş birlikleri ve ihracat olanakları ile Türkiye’nin 2023 vizyonuna da katkı sağlayacağına inanıyoruz.

 

ETKİNLİĞE EN YÜKSEK KATILIM FRANSA’DAN

 

90’ı aşkın adet Fransız sirketinin Futurallia İstanbul 2013’te Fransa Büyükelçisi Laurent Bili, Fransız Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Andre Morcon açılış konuşmacısı olarak söz aldı.

 

Fransa Büyükelçisi Laurent Bili: “İstanbul uluslararası ve bölgesel ölçekte önemli bir hale geliyor”

 

Türkiye’nin uluslararası pek çok organizasyona ev sahipliği yaptığını ve 2020 olimpiyatları için de aday olduğunu hatırlatan Fransa Büyükelçisi Laurent Bili “Futurallia İstanbul 2013 kapsamında burada yer almaktan mutlululuk duyuyor ve Futurallia ekibine İstanbul’u seçtikleri için teşekkür ediyorum.” dedi. Fransa ile Türkiye arasındaki ekonomik iş birliğinin önemini dile getiren ve iki ülke şirketleri arasındaki ortaklıkların arttığını ifade eden Bili, “Fransa, Türkiye’yi, bölgenin diğer ülkelerine geçmek için önemli bir köprü özelliği taşıyor. Türkiye, Fransa’nın 4. ticari partneri, Türkiye için de Fransa 5. ülke durumunda. Zaten burada da pek çok Fransız firma var. Futurallia İstanbul 2013’ün, Fransız ve Türk firmaların ile yeni iş ufuklarına açılacağına inanıyorum.” dedi.

Diğer Haberler:
Araç muayenesinde önemli karar

 

Fransız Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Andre Morcon: “Ülke yeni bir rüzgarı solumakta ve bu rüzgar insanları birleştirmekte”

 

Fransız girişimciler olarak İstanbul’da bulunmaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Andre Morcon, “Biz Türklerle çalışmayı arzu eden girişimcileriz. Bugün Türkiye ve dünyanın pek çok yerinden gelen dostlarımızla verimli iş görüşmeleri yapacağımıza, halklar arasındaki kardeşliğin bu etkinlikle daha da pekişeceğine inanıyorum.” dedi.

 

PROGRAM   

06 Haziran 2013, Perşembe

08.15-09.00    Karşılama & Katılımcı Kayıtları – WOW Kongre Merkezi-Kayıt Masası

09.00-10.30    Açılış Seremonisi -WOW Kongre Merkezi Yakut Toplantı Salonu

10.30-11.30    Firma Görüşmeleri 1-2

11.30-12.00    Kahve Arası

12.00-13.00    Firma Görüşmeleri 3-4

13.00-14.30    Öğle yemeği -WOW Kongre Merkezi Yakut Toplantı Salonu

14.30-15.30    Firma Görüşmeleri 5-6

15.30-16.00    Kahve Arası

16.00-17.00    Firma Görüşmeleri 7-8

07 Haziran 2013, Cuma

08.30-09.00    Katılımcı Kayıtları

09.00-10.30    Firma Görüşmeleri 1-2-3

10.30-11.00    Kahve Arası

11.00-12.00    Firma Görüşmeleri 4-5

12.00-14.00    Öğle yemeği- WOW Kongre Merkezi Yakut Toplantı Salonu

12.15-12.45    Bayrak Teslim töreni – WOW Kongre Merkezi Yakut Toplantı Salonu

14.00-15.30    Firma Görüşmeleri 6-7-8

 


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x