Gazzeli’ler Kurbanlıkları Tünellerden Geçiriyor…


İsrail’in ablukası altında yaşamını sürdüren Gazze halkı, kurbanlıklara getirilen zam nedeniyle yaklaşan bayrama sevinemedi. Fiyatlarda yapılan artış ile beraber kurbanlık alamayan halk, büyükbaş hayvanları Mısır-Gazze sınırındaki tünellerden sokmaya çalışıyor, yine de pazar yerleri için yeterli sayıda hayvan biraraya getirilemiyor.

İsrail’in ablukası altında yaşamını sürdüren Gazze halkı, kurbanlıklara getirilen zam nedeniyle yaklaşan bayrama sevinemedi.

Fiyatlarda yapılan artış ile beraber kurbanlık alamayan halk, büyükbaş hayvanları Mısır-Gazze sınırındaki tünellerden sokmaya çalışıyor, yine de pazar yerleri için yeterli sayıda hayvan biraraya getirilemiyor. Filistinli tüccar Tamer Afaneh, İsrail’in Gazze halkına gerekli olan malların girişine izin vermediğini ifade ederek, “İsrail malların girişine izin vermediği gibi fiyatları da sürekli yükseltiyor.

 İsrail, ablukaya ve Filistinlileri perişan etmeye devam ediyor” şeklinde konuştu. Çiftçilik yapan Ebu Muhammed Mkat ise, “Abluka devam ediyor. İsrail bazen bazı malların girişine izin veriyor, ama çok seyrek olarak. Ben bir çiftçiyim ve sığır yetiştiriyorum. Bu sığırları da Mısır’dan buraya getiriyorum” dedi. İsrail’in 4 yıldır süren ablukası yüzünden yüzde 80’i aşan yoksulluk oranıyla dünyanın en fakir bölgelerinden biri haline gelen Gazze Şeridi’nde bir buçuk milyon Filistinli yaşıyor. (iha)

DİĞER HABERLER
"Beyaz eti daha fazla tüketmemiz gerekiyor"

14 Kasım 2010. 12:18
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x