‘GDO’ya hayır’ pikniği

26 Mayıs 2013. 14:29

20279710
Dünyanın bir çok yerinde dün “March Aganist Monsanto” yani Monsanto’ya karşı yürüyüş adı ile 500’e yakın protesto gösterileri düzenlendi.
İstanbul’da da Yeşil Öfke İnsiyatifi ile Fikir Sahibi Damaklar Hareketi üyesi yaklaşık 50 kişi Maçka Parkı’nda bir araya gelip GDO’lu yiyeceklere ‘hayır’ diyerek evlerinden getirdikleri yemeklerle piknik yaptı. ‘GDO’ya hayır’ demek için Teşvikiye Camii’nden Maçka Parkı’na protes yürüyüşü düzenleyen Yeşil Öfke aktivistlerinden Deniz Şener, “25 Mayısta dünyanın bir çok ülkesinde GDO mühendisliği yapan firmalardan Monsanto’ya karşı bütün dünyada yürütülmüş olan bir kampanya bu. Ama Türkiye’de bizler Monsanto olarak bakmıyoruz, GDO olarak bakıyoruz. Çünkü bizde Monsanto kurumsal olarak yok. Bizler artık yediğimiz her lokmadan şüphe ediyoruz. Biz bugün burada GDO’ya karşı bir duyarlılık yaratmak istedik” dedi.
MANASIZ DÜZENE KARŞI
Fikir Sahibi Damaklar Hareketi Lideri Defne Koryürek de, “Biz bugün burada pikniğimizi yapacağız, yemeklerimizi yiyeceğiz ve muhabbetimizi yapacağız. Aslında biz bu muhabbetimizle, geleneklerimizle, usulümüzle GDO’ların sembolü olduğu manasız düzene ayak direyeceğiz. Biz bunu savunmak, bunu korumak için beraberiz. İstedik ki herkes anne lezzetini, miras bir ürününü getirsin ve muhabbetle bir başkasına sunsun, paylaşsın. Bu piknik onun karşılığıdır.”
Hürriyet

Diğer Haberler:
Dün zeytinyağı,bugün tavuk...
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x