Geleceğimiz korumamız altında!


unnamed (1)

 

 

 

Banvit ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Kızlar Banvit’le Okula’ burs programının 8. yaşına bastığı 2015 yılına özel bir takvim çalışması hazırlandı. Banvit Basketbol Takımı’nın sevilen oyuncuları, ‘Geleceğimiz Korumamız Altında’ konseptli takvimde kız çocuklarının ‘koruyucuları’ oldular, esprili fotoğraflarla burs programına destek verdiler. Takvim çalışması, kız çocuklarının okula gönderilememe sorununa ve projenin önemine parmak basıyor…

 

Banvit’in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi işbirliği ile okula gidemeyen kız çocuklarına destek vermek üzere 2007 yılından bu yana sürdürdüğü ‘Kızlar Banvit’le Okula’ projesinin 8. yaşının kutlanacağı 2015 yılına özel bir takvim çalışması hazırlandı.

 

Son beş yıldır Banvit Basketbol Kulübü ve A Takımı oyuncularının desteği ile hayat bulan takvim çalışması, eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken, ilköğretim kademesindeki 100 kız çocuğunun yararlandığı yerel kapsamlı burs programının tanıtımına destek vermek, kız çocuklarının okula gönderilememe sorununa parmak basmak ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’nin sürdürdüğü üniversite burs havuzuna mali kaynak yaratmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

 

Bu yıl, ‘Geleceğimiz Korumamız Altında’ konseptiyle hazırlanan takvim kapsamında, Banvit Basketbol Takımı oyuncuları, bu kez sporcu kimliklerinden uzaklaşarak ‘çocukların koruyucuları’ olarak takvimde boy gösterdiler. Basketbol oyuncuları, projeden yararlanan kız çocuklarıyla birlikte sıcak, sempatik ve esprili fotoğraflarla, takvimin iletmek istediği mesajları aktarmaya çalıştılar.

 

‘Proje ile aileleri de bilinçlendiriyoruz’

 

Banvit Kurumsal Gelişim ve İletişim Direktörü İlgi Görener, “Çocuklarımız, tartışmasız olarak geleceğimizin kendisi. Bu yıl, yine kız çocuklarımızın okula gönderilememe sorununa dikkat çekmek ve eşit eğitim olanakları için ‘Geleceğimiz Korumamız Altında’ konsepti ile burs programının 8. Yılına özel bir takvim çalışması hazırladık” dedi.

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi ile birlikte başlattıkları ‘Kızlar Banvit’le Okula’ burs programı kapsamında burs verdikleri kız öğrencilerin sadece eğitimleriyle ilgilenmediklerini kaydeden Görener, “Eğitimin yanı sıra onların hayata katılımlarıyla da yakından ilgileniyor ve düzenlediğimiz sosyal aktivitelerle bunu destekliyoruz. Eğitim sürecinde, ailelerin çocuklarıyla ilgilenmelerinin ne kadar önem taşıdığını biliyoruz. Bu nedenle sadece kızlarımıza değil, onların ailelerine de ulaşıyor, düzenlediğimiz eğitim toplantılarıyla anne ve babaların bilinç düzeylerini ve farkındalıklarını artırmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ki burs programımızla desteklediğimiz her kız çocuğumuz, gelecekte hem kendi yaşamları hem de çevreleri için fark yaratan, yararlı ve başarılı yetişkin bireyler olacaklar” diye konuştu.

 

Geliri üniversite öğrencilerine burs olarak aktarılacak…

 

Fotoğraf çekimleri Kasım ayında tamamlanan takvim çalışması, önümüzdeki günlerde satışa çıkartılacak. Takvimler, Banvit’in tüm şube ve bayilerden, ayrıca İzmir, İstanbul ve Ankara’da Banvitburada.com’dan, Bandırma’da ise Banvit Basketbol Kulübü’nden satın alınabilecek. Takvimin satış geliri ise Banvit tarafından geçen yıllarda olduğu gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’ne bağış olarak aktarılacak. Bu bağışlar da Bandırma’da eğitim gören üniversite öğrencilerine Dernek tarafından burs olarak aktarılmaya devam edilecek.

 

Proje Avrupa liginde ödül getirdi…

 

Kızlar Banvit’le Okula projesi son olarak Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 2013 yılı Aralık ayında, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliği kapsamında ‘Stratejik Hayırseverlik’ ve ‘Jüri 3.’lük’ ödüllerine lâyık görüldü. Proje 2013 yılı Nisan ayında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Avrupa Komisyonu desteği, CSR Europe ve Business in the Community işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı’ kapsamında ilköğretim alanında eğitime sağladığı katkılarla “Kaynak Kullanımı Kategorisi” dalında 2.’lik ödülüne sahip.


Yazan - 5 Aralık 2014. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x