Güvenilir Gıda Yarışması


IMG_2970

 

Geleceğimizin Mimarları İlk Eserlerinin Ödüllerini Aldı

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” projesi kapsamında fotoğraf yarışması ile “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda” isimli resim yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Bolu Valisi Aydın BARUŞ tarafından verildi.

 

Valilik Abant Toplantı Salonunda düzenlenen ödül takdim törenine Bolu Valisi Aydın BARUŞ, Tarımdan sorumlu Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, dereceye giren öğrenciler, okul müdürleri ve öğrenci velileri katılım gösterdi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, çocuklarımıza doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak, çiçeklerin kültür mirası olduğunu, onların biyolojik hayata değer kattığını öğretmek, tarımın insan yaşamındaki önemi hakkında küçük yaşlardan itibaren farkındalık yaratmak hedeflenmiştir. Tabii ki Türkiye’nin sahip olduğu bitkisel zenginliğinin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden yaşadıkları doğayı, sevdikleri çiçekleri görebilmekte ayrı bir faktördür. Bu yarışmaya Bolu İl birincisi olarak katılan ve yapılan genel değerlendirmede Türkiye 2’incisi olarak gururlanmamıza vesile olan Mudurnu Zafer Türk Ortaokulu öğrencisi Çetin Solun ödülünü Bolu Valisi Aydın BARUŞ’un elinden aldı. Ulusal yarışmada dereceye girerek 1 adet tablet PC kazanan Çetin SOLUN, İl birinciliği sayesinde dedijital fotoğraf makinesi kazanmıştı.

 

 

Ayrıca genç nesillerin resim üzerinden gıda güvenirliğine dair bilgi ve birikimlerini beklenti ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturmak ve kamuoyunda gıda güvenirliği ile ilgili dikkat çekmek amacıyla, 81 ilde ilkokul 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri  arasında resim yarışması düzenlendi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) işbirliği ile ilkokul 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda-Ulusal Çocuk Resim Yarışması”nda Bolu’da dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

Yarışmada birinci olan Özel Gürtan İlköğretim Okulunda İdil HIRCA, ikinci olan Özel Bilim Okulundan Fatma Ebrar ÖZAY ve üçüncü olan Gazipaşa İlköğretim Okulundan Aylin SÖBÜTAY ödüllerini Bolu Valisi Aydın BARUŞ’tan aldı.

 

Ödül takdiminin ardından öğrencileri kutlayan Vali Baruş öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dilerken törende bulunan öğrencilerin ailelerini de tebrik etti.

 

Konu hakkında değerlendirmede bulunan İl Müdürü İsmail TAŞ;

  • “Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibi doğrultusunda eğitimin başlangıç aşamasında bulunan öğrencilerimize yönelik çeşitli yarışmalar düzenlenerek sahip olduğumuz doğanın, toprağın, tabii güzelliklerin, tükettiğimiz gıdanın kısacası sahip olduklarımızın değeri ve korunması hususunda yeni yetişen beyinlerimizde bir nebze de olsa farkındalık yaratabilmek adına bakanlığımız bu gibi yarışma ve organizasyonlar düzenlemektedir. Ne mutlu ki öğrencilerimiz bu organizasyonlara katılım göstererek aslında bu hususların farkında olduklarını eserleri ile gözler önüne sermektedirler. Özellikle Çetin SOLUN “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” fotoğraf yarışmasında Türkiye ikincisi olarak bizleri gururlandırmıştır. Aynı şekilde ilkokul öğrencilerimiz “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda”  resim yarışmasında eserleri ile bizleri kendilerine hayran bırakmıştır.
  • Bu vesile ile çocuklarımıza şahsım ve kurumum adına canı gönülden teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ödül töreninin sonunda hatıra fotoğrafları çekilirken öğrencilerimizin yüzlerindeki tebessüm ve mutluluk gözlerden kaçmadı.

 

 

 

 

 


Yazan - 24 Haziran 2016. Kategori MANŞET, GIDA, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x