Genel Müdürün Teşekkür Ziyareti


 

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürü Nurettin Taş geçtiğimiz günlerde İstanbul özel bir veteriner kliniğine götürülen Kulaklı Orman Baykuşunun tedavisi sırasında klinikte yaşanan üzücü hadise için veteriner kliniğini ziyaret etti. Genel Müdür Taş, Veteriner Hekim Dilara Tezel’e geçmiş olsun dileklerini ileterek teşekkür etti.

 

 

 

 

Genel Müdür Nurettin Taş, “4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve 645 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında yaban hayvanlarının tedavisi ve gözetimi Bakanlığımız sorumluluğundadır” dedi. Veteriner Kliniğinin çalışanlarının yasalara uyma ve “Kulaklı Orman Baykuşunun” tabiata salınması konusundaki hassasiyeti için teşekkür ettiğini dile getirdi.

 

 

 

 

Tedavisi ve bakımı tamamlanmak üzere İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine teslim edilen Baykuş, söz konusu sürecin tamamlanmasının ardından DKMP İstanbul Bölge Müdürlüğü personelince yeniden tabiata salınmak üzere teslim alınacak.


Yazan - 8 Nisan 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x