Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığına atama yapıldı.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı olarak atanan Diyarbakır eski Milletvekili Kutbettin Arzu, ilk resmi programda protokoldeki yerini aldı. Geçen yıl yapılan seçimlerde milletvekili adayı yapılmayan, ancak Bakan Yardımcısı olarak atanan Arzu’nun mevcut milletvekillerinden önce protokolde yer aldığı görüldü.

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Mehdi Eker, Diyarbakır’da GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin temel atma törenine, Bakan Yardımcısı görevine getirdiği Diyarbakır eski Milletvekili Kutbettin Arzu ile birlikte katıldı. Ak Parti’den milletvekili aday adayı olan ancak Genel Merkez tarafından aday gösterilmeyen Arzu’nun, protokol sıralamasında milletvekillerinin önünde yer aldığı görüldü. Bakan Eker, “Sayın Arzu, yıllarca Diyarbakır’da Ticaret ve Sanayi alanında oda ve dernek başkanlığı yaptı. Yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin temel atma törenine katılan Arzu, tebrikleri kabul etti.

Temel ama töreninde konuşan Bakan Eker, Türkiye’nin tarımsal ürünler konusundaki birikimlerini. tecrübelerini temeli atılan merkez ile birlikte diğer ülkelerle paylaşacaklarını belirterek, “Burada yeni tarımsal ürünler geliştirilecek. İnsanoğlu’nun gelecekte açlık ile karşı karşıya kalmaması için yeni tarımsal ürünlerin bulunması gerekir. Bunun için önlem almak zorundayız. Bugün tarımsal alanda kullanılan araçlar, 50-100 yıl sonra olmayacak. Ama, tarımsal ürünler dünya var oldukça olacaktır. Tarımsal ürünler var olduğunda kıymeti bilinmez ama, yok olursa bu dünyada felakete yol açacaktır.Bunun için Hükümet olarak önlemlerimizi alıyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
İzin verilen GDO'lu çeşitler

Bakan Eker, yardımcısı olarak atanan eski Milletvekili Kutbettin Arzu ili ilgili bir soru üzerine, “Sayın Arzu’nun bakan yardımcısı olması için ben talep ettim. Sayın Arzu yıllarca Diyarbakır’da Ticaret ve Sanayi alanında oda ve dernek başkanlığı yaptı. Bu bölgedeki Ticaret ve sanayi de tarım ile ilgili olduğu için bu konuda kendisi deneyimlidir. Sayın Başbakanımızın kabul görmesi ile Bakan yardımcısı olarak atandı. Yeni görevinde başarılı olacağına inanıyorum” dedi./dha

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Atanan Arzu Açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Kutbettin Arzu, “Atama, sayın Başbakanımızın Diyarbakır’a verdiği öneminin göstergesidir” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Kutbettin Arzu, “Atama, sayın Başbakanımızın Diyarbakır’a verdiği öneminin göstergesidir” dedi.

Arzu yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in bir süre önce yardımcılığına atanması konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teklif götürdüğünü ifade ederek, şöyle dedi:

“Sayın Başbakanımız da bu teklifi olumlu bulmuştu. Ancak resmileşene kadar görüş bildirmemeyi kararlaştırmıştık. Yeni resmileşti. Sayın Başbakanımızın ve bakanımızın takdiridir. Olaya böyle bakıyorum. Atama sayın Başbakanımızın Diyarbakır’a verdiği önemin göstergesidir. Sivil toplum örgütü ve meslek örgütünden gelen bir kişiyim. Ticaret camiasının yanı sıra Çınar ilçesinde babadan kalma arazilerimiz var. Orada tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorum. Bu nedenle konunu yabancısı değilim. 4 yıldır da bakanımızla birlikte çalışıyoruz. Milletvekilliğinden önce bölgedeki tarım politikalarıyla ilgili çalışmalarımız oldu. Bu görev de bunların devamı olacak.”aa

DİĞER HABERLER
Bolu Patatesinde (EKÜY) Entegre ve Kontrollü Ürün  

19 Eylül 2011. 11:03
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
mahmutbakan05378258833-20.9.11
mahmutbakan05378258833-20.9.11
12 yıl önce

hayırlı olsun.inşaallah verimli tarım toprağının(hafriyat)korunmasında hiç değilse bundan böyle yeterli ilgi gösterilir.mesken,işyeri,fabrika,yol,daha pek çok hafriyat yapılır.verimli (hafriyat9tarım toprağı kısmen dikkat edilir,birkısmı da çöpe atılmaya devam eder.çöpe dedikse belediyenin çöp döktüğü yere anlamına değildir.bir daha tarım toprağı olarak kullanılmıyacak hale getirilmesidir.üç beş gün-üç-beş sene,beşbin-yüzbeşbin sene önce kimindi bu ,beş sene,beşbin,yüz beş bin sene sonra kimin olacak.onlara tarım toprağı gerekmiyecek mi.okuyana anlıyana saygılar.anlamadım,anlamak istiyorum diyene işte adres.mb.05378258833-20.9.11-18.38

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x