Tarım Bakanlığı’nın resmi


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hizmet Binasını Başbakan Erdoğan Açtı

Bina açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, ”Bakanlığımız kendine ait hizmet binasıyla bundan böyle ülkemizin gıda ve tarım üretimi ve denetiminde inşallah bölgede ve dünyada çok farklı yerini alacaktır” dedi.

Eskişehir yolu 9. kilometresi Lodumlu mevkisinde inşa edilen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yeni hizmet binası törenle açıldı.

Törende konuşan Başbakan Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tarihinde ilk defa kendisine ait bir hizmet binasına kavuştuğunu belirterek, ”Bakanlığımız kendine ait hizmet binasıyla bundan böyle ülkemizin gıda ve tarım üretimi ve denetiminde inşallah bölgede ve dünyada çok farklı yerini alacaktır” dedi.

”İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” inancıyla sağlıklı gıda ve ürün noktasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın çok farklı imkan ve teknolojiyle hizmetlerini sürdürdüğünü ifade eden Erdoğan, ”Bakanlığımızın bundan sonraki süreçte sivil toplum kuruluşlarıyla el birliği içerisinde inşallah insanımızın sağlıklı geleceğine çok daha güçlü adımlar atacağı müjdesini verebilirim” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni hizmet binasının üretici ve tüketici birliği için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, açılışa ev sahipliği yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile kurdelayı kesti.

TOKİ tarafından 62 milyon lira harcanarak tamamlanan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yeni hizmet binası, akıllı bina konseptine uygun olarak inşa edildi. Bakanlığın tüm birimlerinin bir araya toplandığı yeni hizmet binasında, toplam 3 bin 561 personel çalışacak. Çalışma ofislerinin açık büro şeklinde dizayn edildiği bina, toplam 118 bin metrekarelik alanda hizmet verecek.


5 Nisan 2012. 17:33
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x