Gıda Üreticilerinin AB Standartlarına Uyumu toplantısı GLADER’in katılımıyla gerçekleşti


Türkiye – AB İş Dünyası Diyaloğu ile İşbirliği içinde İstanbul Ticaret Odası (İTO) KOBİ Çalıştayı’nda (W15) Gıda Üreticilerinin AB Standartlarına Uyumu konusu ele alındı.

Özellikle kanatlı et ve et ürünlerinin gündeme geldiği hususlarda Avrupa Komisyonu Sağlık Genel Müdürlüğü Yetkilisi Veteriner Hekim Jan Bloemendal konuşmasının özetinde kanatlı et ve et ürünleri ile yumurtanın da kendileri tarafından AB ülkelerine ihracat listesine alınması için yapılması gerekenlerin tamamlanması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Jan Bloemendal bütün iletişim bilgilerini katılımcılarla paylaşarak sektör yetkilerinin kendisiyle temasa geçebileceğini söyledi.

Jan Bloemendal

Son konuşmacı olarak ülkemizdeki gıda üretiminde hijyen ve sağlık durumunu AB standartlarına uygunluğu başlıklı konuşmayı gerçekleştiren Gıda Laboratuvarları ve Gıda Denetçileri Derneği Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Selman Bahadır Orhan, sektörün çok iyi durumda olduğunu ve bilinçli hareket ettiğini belirtti. Ancak buna rağmen neden listeye alınmadığını ve kendilerine listenin bir siyasi etkinin altında kalındığı hissiyatının verildiğini belirterek, Türkiye’nin bu konularda eskiye rağmen çok yol aldığını bildirdi.

Selman Bahadır Orhan

GLADER Başkanı Dr. Can Demir Türk Veteriner Hekimlerin kullandığı Veteriner Hekimlik rozetini kendi yakasından çıkararak hem adaşı hem meslektaşına bu rozeti takarak kendisinin Türkiye’yi unutmamasını ve objektif davranış sergilemesini umduğunu belirtti.

Jan Bloemendal’e Türk Veteriner Hekim rozeti takılırken.

9 Ekim 2019. 05:52
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x