Gıdanın Patronuna imalı saldırı


Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü İrfan Erol ile ilgili çıkan imalı haberlere birçok kesimdern tepkiler geliyor.

 

Bazı gazetelerde ve internet sitelerinde “Gıda’nın patronu GAV üyesi çıktı” haberleri ile neye dikkat çekildiği merak konusu.

 

Türk toplumunun gıda, beslenme ve sağlık konularındaki bilgilerine bilimsel katkılarda bulunarak toplum sağlığının gelişimine destek olmak amacıyla 2009 yılında kurulan Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (GAV)’ın üyesi olduğu bildirilen ve vakfın internet sitesinde de yer alan duyuruda ismi geçen Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü Prof.Dr.İrfan Erol’un, vakfın kuruluş tarihlerinde  Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Başkanı olduğu belirlendi.

 

Vakfın Yönetimi Bilim Kurulu ise şöyle;

 

Başkan Mahmut Oltan Sungurlu,Yönetim Kurulu ise;Bilal Kaafarani,Doç. Dr. Cemil Arıkan,Prof. Dr. Halit Tanju Besler,Dr. Hamed Faridi,Prof. Dr. İrfan Erol,Dr. Joachim Tretzel,Prof. Dr. Julian D. Stowell,Prof. Dr. Mehmet Pala,Prof. Dr. Med. Hans Konrad Biesalski,Prof. Dr. A. Murat Tuncer,Prof. Dr. Mustafa Üçüncü,Prof. Dr. M. Temel Yılmaz ve Dr. Zeki Ziya Sözen.

 

Bilindiği gibi Prof.Dr.İrfan Erol 18.Şubat.2012 tarihinde Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğüne atandı.

DİĞER HABERLER
Gemlik Marmarabirlik’te milyonluk zarar

 

Yani Prof.Dr.İrfan Erol 3 aydır yeni görevinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Prof.Dr.İrfan Erol ile ilgili yayınlanan haberleri okuduğunuzda duruma açıkça şahit olacaksınız.

 

İşte yayın organlarında yayınlanan haber;

 

Gıda’nın patronu GAV üyesi çıktı!

 

Güvenli gıdanın başında bulunan ve bir çok taklit – tağşiş operasyonunu başarıyla yürüten GKGM Genel Müdürü İrfan Erol’un GAV üyesi olduğu ortaya çıktı.    Türk toplumunun gıda, beslenme ve sağlık konularındaki bilgilerine bilimsel katkılarda bulunarak toplum sağlığının gelişimine destek olmak amacıyla 2009 yılında kurulan Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (GAV)’nın Bilim Kurulu Listesi’nde Gıda Kontrol Genel Müdürü İrfan Erol’un da yer aldığı öğrenildi.

 

Son aylarda gıda güvenliğiyle ilgili yapılan çalışmalar takdir toplarken, güvenli gıdanın başında bulunan ve bir çok taklit ve tağşiş operasyonunu başarıyla yürüten GKGM Genel Müdürü İrfan Erol’un GAV üyesi olduğu ortaya çıktı.

 

Gıda denetimlerini yapan kurumun başında bulunan Gıda ve Kontrol Genel Müdürü İrfan Erol, Türkiye’nin en büyük gıda firması olan Ülker’in Bilim Kurulu üyesi çıktı.

 

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre Bilim Kurulun 13 üyesi bulunuyor. Vakıf başkanlığını Adalet ve Milli Savunma Eski Bakanı Oltan Sungurlu’nun yaptığı vakıfta Prof. Dr. İrfan Erol ismi dikkat çekiyor. Okuyucularımız, vakfın internet sitesinin ‘http://www.gavenst.org/bilim-kurulumuz’ uzantılı linkinden bilgilere ulaşabilirler.

DİĞER HABERLER
Norveç Başbakanı Somon Tanıtımı İçin Mutfakta

 

Prof. Dr. İrfan EROL kimdir ?

 

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Başkanı İrfan Erol, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur. Almanya’da Berlin Freie Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni Enstitüsü’nde 1987- 1991 yıllarında doktora yapmıştır. Ekim 1993’te doçent, Mart 1999’da profesör olmuştur. Uzmanlık alanları gıda mikrobiyolojisi ve moleküler mikrobiyoloji, gıda güvenliği ve halk sağlığı, ulusal ve AB gıda mevzuatıdır. İrfan Erol, Dünya Veteriner Hekimler Birliği ( WVA) Türkiye temsilciliği ve Avrupa Veteriner Hekimliği Federasyonu (FVE) Hijyen Grubu Danışma Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Üstlendiği diğer görevler arasında, Tarım Bakanlığı Ulusal Gıda Kodeksi Komisyonu Üyeliği, Üniversitelerarası Kurul Doçentlik Komisyonu Üyeliği , YÖK Veterinerlik Yayın Etiği Komisyonu Üyeliği, TÜBİTAK, TOVAG Danışma Kurulu Üyeliği bulunmaktadır. Ulusal ve Uluslar arası 18 dergide hakemlik, danışmanlık ve editörlük yapmaktadır.

Prof.Dr. İrfan EROL evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


12 Haziran 2012. 20:21
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Arz
Arz
10 yıl önce

Bilim Kurulu listelerinde BİLİM İNSANLARI olur zaten. Kasap manav olmaz. Bu haberi yapan arkadaş kamuoyuna oynuyor da yemezler. Birçok bilim insanı vakıflar ve derneklerde bilim kurulundalar. Mesela yıllardır hayatımızda olan Microsoft’tun sahibi olan kişi Bill Gates bir vakıf kurdu. Gates Aşı İnavasyon Ödülü koymuş. Bunun ne demek olduğunu kafanızda canlandırabiliyormusunuz? Gates “aşı” ile ilgileniyor. Ihmal edilen hastalıklar: Ar-Ge finansman Kolu kurmuşlar. Ihmal edilen hastalıklar?? Sizin uğraştığınız şeye bak. Ülker güçlü yapısıyla amacına uygun araştırmalar yapacak Türkiyedeki yetenekli bilim insanlarını bir araya toplayıp bir bilim kurulu oluşturmuş. Ne var bunda? Bu bilim kurulunun faaliyet raporlarını bulabilirseniz ve yayımlarsanız o zaman bir… Read more »

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x