GLADER ve Bi’sorye’den ülke geneline yayılması toplantısı


Bi’sorye projesinin sahibi Prof. Dr. Özer Ergün ve GLADER Yönetim Kurulu arasında “Projenin ülke geneline yayılması” ana başlıkla bir toplantı yapıldı.

Tüketicilerin hijyen standartları yüksek, güvenilir restoran ve gıda işletmelerini kolayca bulabilmeleri için Prof. Dr. Özer Ergün tarafından geliştirilen mobil ‘Bi’sorye’ uygulaması, üniversiteler ve sivil toplum örgütlerinin ortaklığı ile tüketicilere sunulmuştu.

Tüketici sağlığına önem veren restoranların ve gıda işletmelerinin talepleri doğrultusunda uzman kişi ve denetim firmalarının bilimsel kriterler doğrultusunda yaptıkları gıda güvenliği kontrollerinde Hijyen Puanı en az 70 ve Gıda Güvenliği Derecesi ( A ) olan restoranlara ve gıda işletmelerine Bi’sorye haritasında yer veriliyor.

GLADER ile Prof. Dr. Özer Ergün arasında gerçekleşen toplantıda kesinleşen kararlar şöyle:

1) İstanbul dışı için Bi’sorye Denetçisi olma ve ekip oluşturulması öncelikle istekli GLADER İl Temsilciliklerine yetki verilecek.

2) İstanbul dışındaki illerde uygulamaya katılmak isteyen firmalar için fiyatlandırma ve denetçi payı verilmesi denetlenen tesise göre değişeceğinden ve gerektiğinde kurulacak şirketleşme süreci bir sonraki toplantıda değerlendirilecek.

3) Anadolu için uygulma ilk olarak restoranlar daha sonra üretim tesisleri kapsama dâhil edilecek.

4) Denetçilerin GLADER üyesi olması zorunludur. Bi’sorye ilkelerinin kapsamlı şekilde tanıtımı ile Denetçilere gerekli eğitimler de GLADER tarafından verilecek.

Diğer Haberler:
GLADER onaylı eğitimler başlıyor

Yazan - 9 Aralık 2019. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x