Göçmen denizanaları tehlikesine dikkat!


18denizanasi

 

 

Cengiz Erdil’le ‘Sesli Dosya’ya konuşan Türk Deniz Araştırmaları vakfı (TÜDAV) Başkanı Bayram Öztürk, tatilcileri göçmen denizanaları tehlikesine karşı uyardı.

 

www.Yayakarsa.org internet sitesindeki verilere göre Türkiye’deki denizanalarının son 20 yıla oranla artış gösterdiğini ifade eden Öztürk, vatandaşlardan gördükleri denizanalarını kendilerine bildirmelerini istedi:

 

“Göçmen denizanaları dokunulduğu zaman hastalığa neden oluyor. TÜDAV sitesinde İstanbul Tıp Fakültesi su altı hekimliği var ve göçmen denizanalarıyla ilgili birçok bilgi mevcut. Merak eden herkes buradan bilgi edinebilir. Biz vatandaşlarımızdan sadece gördükleri denizanalarını bizlere bildirmelerini istiyoruz. Tatil için gelen yada dalış yapmak isteyen herkese o bölgede zehirli denizanalarının en son ne zaman görüldüğü, nasıl çeşitlerinin olduğu gibi bütün bilgileri telefonlarına bilgi mesajı göndererek bilgilendireceğiz. Sitemizde zehirli denizanalarının fotoğrafları da var. Zehirsiz olan denizanaları ise kılıç balığının, uskumru balığının, deniz kaplumbağalarının azalmasıyla ortaya çıkan, hızla üreyen ve kirlenmeye bağlı olarak gelişen denizanalarıdır.”

 

Kaynak: RS FM


DİĞER HABERLER
Üzerlerinde Arapça "Allah " Yazan Yumurtalar Merak Uyandırdı...
24 Temmuz 2014. 12:09
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x