Gökçeada ve Bozcaada Talana Hazırlanıyor


Çanakkale’nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde bulunan mülkiyeti hazineye ait 22 taşınmaz mal, turizm yatırımı yapılmak üzere ihaleye çıkarıldı. Gökçeada’daki arazilerin Uğurlu Gizli Liman bölgesinde bulunduğunu belirten yetkililer, başvuran sekiz firmadan üçünün dosyalarının kabul edildiğini ve onay için Bakanlığa yollandığını açıkladı.

Uğurlu Gizli Liman bölgesini oteller bölgesi haline getirecek ihale için yatırımcılar tüm projelerini yetkililere sunarken, Antalya’da otelleri olan bir yatırımcı, ihaleyi girmekten mutlu olduğunu söyledi.

Bu arada, gelecek aylarda dosyaları tamamlanan Pirgoz bölgesinde denize sıfır 36 turizm imarlı parselin yatırımcılara tahsis edileceği öğrenildi. Yatırımcılara ücretsiz verilen bu araziler, adanın güney sahillerinde bulunuyor. Bu parsellerin toplamı ise 2 bin dönümü buluyor. Tamamının dosyaları bakanlıkta bitme aşamasında olan bu turizm parselleri için yatırımcılar ilan gününü bekliyor.

Öte yandan, Gökçeada dışında Bozcaada ilçesinde de ilana çıkarılan dokuz adet taşınmazdan ikisi için bir şirket başvuruda bulundu. Bu şirketin yaptığı başvuru, komisyonca yapılan inceleme ve değerlendirmede uygun görülerek ileride 49 yıl süreyle tesis edilecek irtifak hakkına esas olmak üzere bir yıl süreyle ön izin verilmesi uygun görüldü.
Kaynak: www.cnakkaleicinde.com


DİĞER HABERLER
Bayer CropScience “Buğday’ın Yıldızları” Projesini  Tekirdağ Tarım Günleri’nde Tanıttı  
3 Ocak 2012. 14:47
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x