Greenpeace Akdeniz adlı bir grup


09_06_28_LeSaintAmour_063

Greenpeace Akdeniz adlı bir grup

Burcak Zorlu

Son dönemlerde Greenpeace Akdeniz adlı bir grup şarlatan sosyal medya platformlarında endüstriyel tavukçuluk sektörünü karalama kampanyası başlatmış olup, mevcut üretim modellerinin endüstriyel boyuttan serbest tavukçuluk modeline geçmesi gerektiğini, uygulanan hayvan sağlığı şartlarının insan sağlığına zararlı olduğunu iddia etmektedir. Sevgili dostlar, bu şarlatanların dünyadan haberi olmadığı gibi, halkımızın en ucuz ve en güvenli protein kaynağı olan beyaz et ve yumurtaya ulaşımını engellemek arzusunda oldukları çok açıktır.

Referans verilere göre ABD’ de190 kg, AB ortalaması 143 kg olan et tüketimi maalesef ülkemizde 63 kg civarında kalmıştır.

63 kg etin sadece 21 kg’ ı beyaz et olup çocuklarımızın gelişme döneminde en önemli ihtiyacı olan protein bazlı gıda tüketiminin halen ne kadar yetersiz olduğunu gösteren acı bir gerçektir.

Ülkemizde gelişmiş ülkelerin kullandığı beyaz et üretim metodlarından farkı olmayan, hatta geriye dönük üretimin eksiksiz olarak takip edilebildiği en güvenli gıda olan beyaz et ve yumurta sektörüne yapılan bu planlı saldırılar, proteinden uzak düşünemeyen bir Türk nesli yetiştirmemizi arzulamaktadır. Greenpeace Akdeniz adı altında faaliyet gösteren bu sahtekarlara baktığınızda gıda ve gıda güvenliğinden haberi olmayan bir takım şarlatanlar ile karşılaşmaktayız. Bu kişilerin en büyük arzusu, bir kaç kitap daha satmak ve popülist sloganlar ile gündemde kalabilmektir.

Üç kuruş için çocuklarımızın gıdaya erişimini engellemeye çalışan bu kişilerin kampanyalarına itibar etmeyiniz. En azından sizler bilinçli bir tüketici olarak bu oyunlara alet olmayınız. Bu açıklamanın ekinde referans olarak OECD 2015 Dünya Et Tüketimi İstatistik tablosu ekliyorum.

13239046_10154133781381772_7779053643612288814_n


Yazan - 8 Haziran 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x